Дискусія за участі дворазового лауреата премії World Press Photo пройде в Києві

4 березня галерея "Дукат" запрошує всіх охочих долучитися до публічного обговорення на тему "Українська фотодокументалістика — нездійсненні бажання".

 

Модератор дискусії — Дональд Вебер, фотограф з Канади, автор 4-х фотокниг. Дворазовий лауреат премії World Press Photo. Має чимало інших нагород: Guggenheim Fellowship, Lange-Taylor Prize, Duke and Duchess of York Prize, The Photolucida Book Award. Фотопроекти Вебера експонувались як інсталяції, виставки та покази на фестивалях і галереях по всьому світу.

 

Дональд Вебер

Фото: Дискусійний клуб з Дональдом Вебером

 

Багато часу працював в Україні та Росії, вивчаючи пострадянську владу. У цей час створив проекти "Наш Чорнобиль" (книга BASTARD EDEN, OUR CHERNOBYL), "Пьяна наречена", "Неприкрита Росія", "Допити" (однойменна фотокнига) — про міліцейські тортури в Україні. Висвітлював події на Майдані (серія "Коктейлі Молотова", книга BARRICADE: THE EUROMAIDAN REVOLT). Весною 2017 року виходить його нова книга WAR SAND ("Пісок війни"). Вебер став консультантом при створенні фотокниги ".RAW Історія змін українців та армії". 


В процесі дискусії пропонується розглянути наступні питання, що стосуються функціонування документальної фотографії в умовах загострення політичної ситуації та війни в країні:
- чи може українська фотодокументалістика вплинути на ставлення світу до України?
- відносини між фотодокументалістикою та мас-медіа
- співвідношення правди та неправди в документальній фотографії
- чи може документальний фотограф уникнути використання своїх знімків з метою пропаганди?
- чи здатні фотографи вийти зі стану "медіа в собі" і стати "відкритим медіа"?
- якою є роль фотографів, що висвітлюють події в зоні збройного конфлікту: звичайні інформатори, художники, інтерпретатори, ідеалісти, які мріють про те, що фотографія змінить світ на краще?
- мотивація в роботі документального фотографа
- як впливає на погляд фотографа його залученість у конфлікт?


Учасники дискусії на чолі з Дональдом Вебером спробують знайти відповіді на ці запитання, а також обговорять власний досвід роботи в Україні під час війни на Сході.

Учасники дискусії: Дональд Вебер, Олександр Васюкович, Брендан Гоффман, Олександр Глядєлов, Сергій Лойко, Олег Клімов, Макс Левін, Йосип Сивенький, Анатолій Степанов, Олександр Чекменьов.

Подія відбудеться в рамках презентації фотокниги ".RAW Історія змін українців та армії". Початок о 16.00.

Кількість місць обмежена. Реєстрація обов'язкова.