Дизайнери позмагаються за оформлення кордону між США та Мексикою

Творча організація «Third Mind Foundation» оголосила конкурс на найкраще оформлення прикордонної стіни між Сполученими Штатами Америки та Мексикою. Проект отримав відповідну назву – «Будуючи прикордонну стіну?».

 

 

Протягом місяця з моменту оголошення конкурсу чимало митців встигли оголосити йому бойкот, звинувачуючи організаторів у розпалюванні ксенофобії. «Прикрість полягає в тому, що прикордонна область досі уявляється як місце, що не має власної історії, культури, населення. Таке ставлення провокує до риторики мілітаризації і даний конкурс пропонує іти саме подібним шляхом», – вважає один із противників проекту, громадський діяч Крістіан Рамірез. У відповідь організатори вирішили пом’якшити риторику проекту, додавши до назви знак запитання і підкресливши, що не приймають жодної позиції, зберігаючи нейтралітет.

 

Як відомо, стіну між США та Мексикою звели після терактів 11 вересня 2001 року з міркувань безпеки.

 

Наголосимо, що це вже не перша арт-акція на кордоні між двома країнами. У вересні 2015-го художники створили біля стіни інсталяцію з повітряних куль, а у листопаді того ж року інша мисткиня розфарбувала кородон у блакитний колір.

 

Джерело: newrepublic.com