Дніпровська художниця влаштує «Рабство» в Тернополі

Художниця із Дніпра Аліна Гаєва запрошує на персональну виставку «Рабство», що триватиме від 22 липня 19:00 у галереї Bunkermuz (вул. Шевченка, 1). У живописному проекті вона звертається до теми дискримінації.

 

Всесвіт. Тут і далі – роботи художниці

 

В новому циклі робіт художниця досліджує тему дискримінації людей – від расової до гендерної та сексуальної. Авторка розглядає різні контексти, в яких і стосовно кого проявляються обмеження прав інших й до яких наслідків вони призводять.

 

Джиу-джитсу

 

«На перший погляд, сучасне суспільство є гуманістичним і забезпечує рівність прав та можливостей усім», - каже Аліна. - «Однак, боротьба чомусь досі не вщухає. Щоправда, зараз ми частіше виступаємо не "за", а "проти" - дискримінації, приниження, воєн тощо. І ці протести, що не вщухають в різних точках планети є свідченням того, що ми досі в рабстві: існуючих чи нав'язаних поглядів, цінностей, стереотипів. Родина має бути певного формату, зовнішність підганяється під середній стандарт, більшість не може обрати навіть професію чи роботу за покликом серця...»

 

Концентрація

 

Аліна Гаєва народилася в Дніпрі (Дніпропетровську), нині живе в Києві. Від 2011 року курує дніпропетровську галерею «Чорна ящірка», від 2015-го – проект Ukraine EXISTS, що репрезентує документалістику про Донбас та популяризує молоде українське мистецтво за кордоном. У 2014-му стала волонтером благодійного фонду «Вільні UA». Від 2015-го працює у креативній агенції Topolia&Haieva.

 

 

Джерело: сторінка заходу в Facebook