DOCUАPT: творчість та документалістика

З 22 до 29 березня міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та PinchukArtCentre запрошують на серію публічних кінопоказів та дискусій в рамках спільної програми DOCU/АPT.  Всі події проходитимуть у PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, Блок “А”) та в кінотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19). Участь у них – безкоштовна.

 

 

DOCU/АPT – одна з програм фестивалю Docudays UA, яка представить глядачам три документальні фільми: «Чи щасливий високий чоловік», «Сіль Землі», «Мистецтво та ремесло». Програма також включає чотири дискусії, які зосередяться на тому, як художня інтерпретація на прикладі документального кіно змінює відчуття реальності.

 

Відкриває програму стрічка «Чи щасливий високий чоловік», створена відомим французьким режисером та кліпмейкером Мішелем Гондрі у жанрі документальної анімації. Головний персонаж стрічки – видатний американський вчений Ноам Хомський – у свій час зробив революцію у лінгвістиці, припустивши, що людина засвоює мову не так, як пропагує офіційна наука.

 

Повчальний фільм з біблійною назвою «Сіль Землі» режисерів Віма Вендерса та Джуліано Сальґадо порушує цікаву і неоднозначну тему маніпулятивної сили фотографії. Їх стрічка розповідає історію відомого майстра соціального фото Себастьяно Сальґадо, який зняв на плівку майже всі вади людства: війну, голод, геноциди.

 

Третя стрічка «Мистецтво та ремесло» – це суперечливий мистецький детектив, у справжність якого неможливо повірити. У фокусі – історія найдивнішого сучасного шарлатана Марка Ландіса, який тридцять років «фарширував» американські музеї роботами Пікасо та Уолта Діснея власного виробництва.

 

Короткий графік DOCU/АРТ:

 

Неділя, 22 березня, 21:00

Демонстрація фільму «Чи щасливий високий чоловік?», Мішель Ґондрі

Місце проведення: кінотеатр «Київ», червона зала

 

Понеділок, 23 березня, 21:00

Демонстрація фільму «Сіль землі», Джуліано Рібейро Сальґадо, Вім Вендерс

Місце проведення: кінотеатр «Київ», червона зала

 

Вівторок, 24 березня, 19:00 

Демонстрація фільму «Чи щасливий високий чоловік?», Мішель Ґондрі

«Вiдбиток дійсності» - дискусія за участі кураторів програми Ольги Бірзул і Ольги Тихонової, а також режисерки Тетяни Кононенко

Місце проведення: PinchukArtCentre

 

Середа, 25 березня, 19:00 

«Гораціо: я чув про це – і навіть трохи вірю» - дискусія за участі кураторів програми Ольги Бірзул і Ольги Тихонової, а також режисерки Тетяни Кононенко

Місце проведення: PinchukArtCentre

 

Середа, 25 березня,  21:00 

Демонстрація фільму «Мистецтво та ремесло», Сем Каллмен, Дженніфер Ґраусман

Місце проведення: кінотеатр «Київ», червона зала

 

Четвер, 26 березня, 19:00

«Режим правди» - дискусія з фотографами Олександром Ляпіним, Євгенією Бєлорусець, Олександром Глядєловим та Валерієм Мілосєрдовим, модератор – Антон Іванов 

 

У зв’язку з обмеженою кількістю місць попередня реєстрація на події, що проходять у PinchukArtCentre, обов'язкова. Для цього необхідно зателефонувати за номером: +380 44 590 08 58. Учасники заходу допускаються в арт-центр без черги.