Ед П'єн: «Незнайомець у Незнайомій країні»

У художній галереї PFOAC в Монреалі 23 січня відкрилася виставка Еда П’єна «Незнайомець у Незнайомій країні».

 

 

Образність П’єна малює в уяві фантастичний і тривожний Всесвіт. Його композиції чорнилом і гуашшю зображають створінь із підсвідомості – мутантів, гібридних істот, янголів і демонів. Сині гіганти, зеленоголові відьми, загрозливі нічні ходунки, шаманські ляльки, крилаті постаті з випуклими очима, двоголові плюшеві ведмедики та інші трагічні персонажі Геловіну живуть у світах П’єна. У кожній роботі художника подія, спровокована антагоністичністю, розгортається перед глядачем, виходячи за межі полотна.

 

 

 

Замість показового підходу П’єн працює спонтанно. Немає жодних упереджених зображень, адже кожний рядок породжує наступний, вимагаючи лише віри художника. Зображення, створені таким органічним чином, захоплюють безпосередністю лінійних жестів і плинних мазків у виразному просторі.

 

 

 

Натяки на різні форми трансгресії і енергетичних соціальних дисбалансів зберігаються, акцентуючи на вразливості тіла та психіки. Грайливі, провокаційні, чуттєві і зловісні  малюнки художника виявляють і відображають тривогу, страхи та бажання з глибин нашої історії.

 

 

 

Роботи Еда П’єна виставлялися у Національній галереї Канади, у Центрі Малюнку, Музеї дизайну та мистецтв в Нью-Йорку, Національному мистецькому центрі у Мехіко, Інституті Гете в Берліні, Мистецькій галереї Великобританії, Галереї сучасного мистецтва в Амстердамі, Сіднейському та Московському Бієнале.

 

 

У Pierre-François Ouellette ArtContemporain виставка триватиме до 28 лютого.

 

Джерело: www.pfoac.com