Експерт із Франції розповість про історію в музеї

«Як представляти історію в музеї: французький досвід» – таку назву отримала зустріч із музейницею Сільві Гранж, що відбудеться 15 жовтня о 17:00 в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6).

 

Сільві Гранж

 

Сільві Гранж розповість про те, яким чином можливо створити якісний музеї історії. Непростий досвід Франції в цій сфері може стати у пригоді на шляху вирішення безлічі викликів, що з’явилися перед українськими музейниками у зв’язку з нещодавніми подіями в нашій власній історії.

 

«Працюючи над створенням історичної експозиції, особливо на тему новітньої історії, історик-науковець та куратор музею опиняються у непростій ситуації, намагаючись віднайти баланс між об’єктивністю та емоціями», – вважають організатори зустрічі. – «Музейнику варто мати власну думку та очевидну громадянську позицію щодо представлених подій, аби звертатись до публіки зі зрозумілим чітким повідомленням. Водночас, як професіонал, він мусить вміти пояснити та відстояти саме такий спосіб представлення подій».

 

Сільві Гранж (Sylvie Grange) від 2013 року і дотепер – директорка Державного центру співробітництва та інформування у сфері музейної справи (OCIM, Діжон, Франція). Від 1978 року працює у царині музейної справи. Зокрема, в різні роки: археолог, зберігачка колекцій, головна редакторка часопису «Музеї та державні колекції Франції», радниця з музейної справи Міністерства культури та комунікації Франції, директорка департаменту культурно-наукової співпраці на національному та міжнародному рівнях Служби музеїв Франції тощо. Ініціатор, організатор та учасниця низки конференцій, зустрічей, семінарів. Серед  останніх: «Емоції та музеї», Щорічний європейський семінар зберігачів, лекції «Пам’ять/-ті / історія/-ії: між представленням та вшануванням і роль музеїв», «Сучасність в музеї», «Релігійна спадщина і музей» тощо.

 

Для участі в події необхідно зареєструватися на namumuseum@gmail.com або за телефоном: 2787454.