FACE Foundation представила виставку скульптора Олексія Золотарьова

26 жовтня, в четвер, в «FACE Foundation» відбулося відкриття персональної виставки скульптур Олексія Золотарьова — одного з найперспективніших українських художників, учасника міжнародних та вітчизняних скульптурних проектів.

 

Читати також: Олексій Золотарьов: «Мистецтво – річ дуже егоїстична»

 

Українська публіка добре знайома з творчістю Олексія. Його роботи інтегровані в публічний простір Києва — фонтан «Груша» в столичному районі Позняки, арт-об'єкт «Рух супрематизму» в ТРЦ «Космополіт». Він — автор пам'ятника легендарному фронтмену групи «Брати Гадюкіни» на Личаківському кладовищі.

 

Усі зображення надано організаторами

 

У своєму персональному проекті «Інтерференція» Олексій представив нові роботи — дві скульптури, барельєф і масштабну картину. Автор пропонує глядачам замислитися, яким чином формуються емоції, пам'ять, точка зору, моральні установки людей і наскільки вони індивідуальні: «Іноді вражає, як в умовах перенасичення інформацією у сучасних людей просто немає персонального вибору - вони запам'ятовують те, що їм нав'язують і забувають те, що їх спонукають забути, — каже Олексій. — колажна форма, яку я обрав для свого художнього висловлювання, пропонує глядачеві образи, що навмисно заважають сконцентруватися - виникає певна інтерференція, викривлене сприйняття реальності».

 


Одна з ключових робіт виставки — бронзова скульптура «Вухо»: «Це алегоричне відображення всепоглинаючого стресу, у якому ми існуємо. Стресу, викликаного нескінченним інформаційним потоком, що проходить через нас. Адже саме через вухо ми приймаємо кілобайти інформації — як життєво необхідної, так і тієї, без якої ми б обійшлися», — пояснює автор.

 

Ще одна представлена ​​на виставці робота, за визнанням Золотарьова, найособистіша, — картина «Час бігти». На ній зображена собака, і цей образ не випадковий: «Колись цей звір допомагав людині вижити, був на сторожі його інтересів, був уособленням містичність сили. У мене ж вона розриває пащу виттям — кинута, віддана, перелякана. Вона біжить по замкнутому колу. Я хочу, щоб глядачі «почули її виття».

 


 

За словами засновниці «Face foundation» Тетяни Миронової, виставка робіт Олексія Золотарьова — знакова подія для арт-простору і всього культурного життя Києва: «Цим проектом ми хочемо підтвердити власний намір підтримувати сучасне українське мистецтво і його найяскравіших представників. На мій погляд, Олексій Золотарьов підходить до творчої зрілості, коли висловлювання набуває смислової багатошаровості і філософічності. Його персональний проект «Інтерференція» представляє роботи, що є рефлексіями скульптора на тему пам'яті, вибору, який сучасна людина тільки вчитися робити усвідомлено, без маніпуляцій і тиску», — розповіла Тетяна.