Фотограф Луїджі Тоскано презентував проект, присвячений жертвам Голокосту

Сьогодні, у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, у Ґете-Інституті в Києві відкрилася виставка фотографа та режисера Луїджі Тоскано «Проти забуття». У рамках проекту фотограф протягом цілого року зустрічався з постраждалими від націонал-соціалізму та колишніми в'язнями концтаборів у Німеччині, Україні, Росії, Ізраїлі та США. Він надав людям можливість чи не востаннє розповісти свою особисту історію. При цьому були створені 200 портретів.  

 

Виставка «Проти забуття» у Дніпрі

Фото: radiosvoboda.org

 

У вересні 2015 року фото-інсталяція «Проти забуття» була вперше презентована у вікнах Старої пожежної вахти у Маннгаймі (Німеччина). Виставка в інших містах, у тому числі і за кордоном, була частиною цілого концепту Луїджі. До проекту «Проти забуття» належать однойменний фото-каталог, а також мобільний додаток «Lest we forget».  Каталог було внесено до номінацій 2016 року в рамках Німецької премії фото-каталогів. Окрім цього, він став частиною мандрівної виставки «Німецька премія фото-каталогів 2016».  Мобільний додаток, у свою чергу, потрапив до фіналу Премії Генрі Наннена 2016 у категорії фото-репортажів.

 

Фото: radiosvoboda.org

 

Нещодавно Луїджі Тоскано та його команда створили у рамках проекту «Проти забуття» однойменну документальну стрічку, основою якої стали численні відео-зйомки, які виникли під час подорожей фотографа. Фільм відображає особисту культуру пам'яті без постановок.  

 

26 січня фотовиставка «Проти забуття» відкрилася також в Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» у Дніпрі.

 

Проект «Проти забуття» вже приїздив до України у 2016 році,  у зв'язку з 75-ю річницею трагедії в Бабиному Яру. Тоді фотографії експонувалися на території  Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

 

Проект «Проти забуття» у Бабиному Яру, 2016 рік

Фото: 9-channel.com