Фотограф покаже «Квіткову хмару» на обличчях культурних діячок

«FLOWER CLOUD» – фотовиставка Альони Сапонової, що стартує 7 квітня о 19:00 у медіа-лаунжі Українського кризового медіа-центру (Український дім – Європейська площа, 2). Мисткиня продемонструє фрагментарне бачення навколишнього світу очима культурних діячок.

 

 

Альона Сапонова розбиває навколишній світ на одиничні фрагменти, а потім за допомогою погляду сторонньої людини утворює нові сенси з отриманих знаків. Героями робіт авторки стали Катерина Молчанова, Яна Бучко, Юлія Кавтарадзе, Ольга Фрединська, Євгенія Кулеба, Ілгама Аллахвердієва.

 

«Мистецькі  ідеї  Альони Сапонової  далекі  від  традиційного використання фотографії: якщо зазвичай світлини звертаються  до  оновлення минулого,  то роботи авторки мають на меті формування нового погляду аудиторії тут і зараз. Абстрактні фактури є спробою передати не візуальні почуття у візуальній формі, а естетичні людські образи, які є втіленням зорових художніх ідей. Ці два полюси примхливо поєднуються та взаємодіють між собою. Авторське співставлення живого та неживого стає наближеним до колажу як за формою, так і за змістом. Як наслідок, фотографії починають сприйматися не окремо, а у їхній цілісності», – повідомляється в описі до «FLOWER CLOUD».

 

Альона Сапонова з дитинства пов'язана з фотографією та мистецтвом. Спочатку Альона пробувала себе у різних сферах (маркетинг, PR, модельний бізнес), та все ж із появою у руках камери знайшла фотографію як своє покликання. Вивчала мистецтво у Львівській академії мистецтв, фотографію у школі PhotoCULT у майстрів Олександра Ляпіна та Анни Войтенко. У рамках курсу Олександра Ляпіна Альона брала участь у груповій виставці «ОМ» у «Я Галереї». Авторський проект «Живі думки» Альони Сапонової був представлений в Мистецькому Арсеналі на виставці «Арсенал Ідей».