Гра із часом: виставка в ЩАЦ пропонує вийти за межі звичної реальності

Щербенко Арт Центр завершує літній сезон виставкою київської художниці Аліни Максименко “Місцевий час. 2-й епізод. Король Лір”. До експозиції ввійдуть: однойменний відео-триптих та дві серії живопису: “Один погляд” і “Сон рибалки”.

 

Усі три частини проекту перегукуються між собою, адже кожна з них відсилає до певної вигаданої історії. Зокрема, чотири портрети “Одного погляду” – кінематографічно розмножені інтерпретації образу, позиченого зі світлини незнайомця. Кожен з них – не просто черговий  портрет – це нова характеристика людини, нова риса, емоція.

 

Усі зображення надано організаторами

 

“Сон рибалки” – це ілюстрації Аліни Максименко до ненаписаного оповідання. У його основу покладений сюжет із твору А. Платонова “Чевергур” про рибалку, що прагнув пізнати таємницю смерті, закуту в мовчанні риб на глибині озера. Рибалка з тривожного спогаду перетворюється на одного з мешканців власного “сну”. Натомість у відео “Місцевий час. 2-й епізод. Король Лір” – монолог зовсім не випадкового героя, а безхатька, що зачитує слова “короля Британії”.

 

 

У вуста, сновидіння та образи своїх персонажів художниця вкладає глибоке відчуття часу – застиглого, нелінійного і такого, що нашаровується. Він охоплює свідомість і змушує “перевести годинник”: у цьому часовому поясі другорядні персонажі стають головними, невдахи – королями, а смерть – дивним чоловіком з бородою, що блукає печерою кольору індиго.

 

Аліна Максименко називає свої роботи містифікацією. Однак художниця створює її й заохочує глядача не для того, щоб увести в оману. Натомість вона пропонує вийти за межі звичної реальності й відкрити іншу, яка може неочікувано розверзнутися перед нами й розказати про нас більше, ніж ми самі про себе знаємо.

 

 

Виставка “Місцевий час. 2-й епізод. Король Лір” триватиме в Щербенко Арт Центрі (вул. Михайлівська, 22В) з 24 липня до 8 вересня за графіком: Вт – Сб 11:00 – 20:00.

Відкриття: 24 липня, 19:00

 

Аліна Максименко народилася 1974 року в Києві. У 1993 році закінчила Київський технікум народних художніх промислів ім. В. Бойчука. З 1996 року почала виставкову діяльність. У 2001 році стала членом Союзу БЖ-АРТ. Із 2003 року є членом Національної спілки художників України. Представляла свої роботи в групових і персональних виставках у Bath Contemporary Gallery (Великобританія), Боттега Галереї, Щербенко Арт Центрі, Арт-центрі Closer, Мистецькому Арсеналі, (Київ), Art Майстер Gallery (Прага). Роботи можна побачити в Музеї сучасного образотворчого мистецтва (Київ), Музеї історії Києва, Міністерстві культури України, а також в приватних колекціях України, Польщі, Франції, Італії, Німеччини, Іспанії, Швеції, США, Ірландії, Великобританії, Данії, Хорватії. Живe й працює в Києві.