Іспанський художник сховав щось під килимом

З першого погляду ви можете навіть не помітити, що під гіперреалістичними полотнами іспанського митця  Антоніо Сантіна (Antonio Santin) щось заховано. Ви можете навіть не усвідомити, що це картина, адже твори Сантіна гіперреалістичні навіть у найдрібніших деталях зображених килимів. 

 

Антоніо Сантін

Усі зображення — The Creators Project

 

Виконаний олійними фарбами на полотні, живопис митця зображує декоративні килими, різні за формою, кольором та візерунком. Ці килими красиві й заворожують самі собою, але під кожним з них притаїлися чіткі обриси фігур. Форми, що додають текстуру й тіні кожній картині. Форми, дуже схожі на тіла. Коли журналісти видання The Creators Project запитали в митця, чи тіла під килимом мертві, Антоніо Сантін відповів: "Тим, хто надаає чи забирає в них подих, є глядач". Тіла лежать під килимами в різних позах й приковують погляд глядача контрастуючими хворобливістю й чуттєвістю.

 

Антоніо Сантін

 

Не випадково око глядача спершу схоплює яскравий і барвистий килим, а вже потім помічає тіло під ним й відчуває потребу придивитися уважніше. Зображена сцена на перший погляд виглядає звичайним килимом тією ж мірою, якою й сама картина попервах здається фотографією. Крім серії прихованих під килимами тіл, Сантін малює й інші види тканин, завжди підкреслюючи їхні унікальні текстури й форми і створюючи напруженість між поверхнею картини та складками на ній. Лише придивившись уважно, глядач починає розрізняти справжні обриси творів митця.

 

Антоніо Сантін

 

Хоча концепція, що лежить в основі серії, захоплює сама собою, технічна майстерність Сантіна робить його живопис ще більш вражаючим. Серія митця, котрий стажувався як скульптор, являє собою справжнє дослідження візерунку, текстури, форми й тіні. Тканини примхливі і декоративні, в той час як різкий контраст світла й тіні, що окреслює те, що лежить під тканиною, драматичний і конкретизований. Самі картини часто набувають незвичних обрисів, наприклад стають килимами круглої форми.

 

Антоніо Сантін

Антоніо Сантін

 

До початку створення цієї серії Антоніо Сантін працював над натюрмортами, пише The Creators Project. "Вони були завалені нескінченним нагромадженням речей і предметів, людей, — пояснює митець. — Я хотів позбутися фігур, тож я, по суті, це й зробив". Він описує серію килимів як "фігуративний живопис без фігур".

 

Джерело: The Creators Project