Виставка "без назви" в Port creative hub

21 вересня, у рамках програми Port art studio, у Port creative hub (вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А) буде представлена виставка Івана Світличного "Без назви". У експозиції буде показано п’ять скульптур, роботу над якими художник розпочав ще в 2010 році.

 

Створенню кожного об’єкту передують зусилля, витрачені на дослідження і його реалізацію. Результатом масштабної роботи художника  стає лаконічний результат, втілений у мінімалістичних формах скульптур. Для того, щоб сприйняти і проінтерпретувати художні роботи без додаткових коментарів зі сторони автора,  глядачу необхідно сконцентруватися на власному досвіді і враженнях від безпосереднього сприйняття. У момент, коли образ, створений автором, починає резонувати з системою сприйняття глядача, об’єкт працює як засіб безпосередньої візуальної комунікації.

 

Роботи Світличного відмінні у формах і матеріалі. У деяких попередніх проектах Іван досліджував  взаємодію реального об’єкту і образів, які виникають у свідомості людини в процесі сприйняття цих форм. Цього разу художник звернувся до таких медіа, як камінь, дерево, мідь. Детальніше дізнатись про скульптури і їх смисли відвідувачі експозиції зможуть з 21 вересня по 5 жовтня.

 

«Якщо текст не є невід'ємною частиною об'єкта мистецтва, у ньому немає необхідності. Адже тоді стає незрозуміло, навіщо залишається момент візуального об'єкту. Якщо художник ясно використовує візуальне мистецтво, для його розуміння не потрібно додаткових  тексових надбудов», – коментує Іван Світличний свою відмову від додаткових коментарів.

 

Іван Світличний – український скульптор, автор об’єктів та інсталяцій, медіа-художник. Народився в 1988 році в Харкові. Його роботи демонструвалися на багатьох українських і міжнародних проектах, серед яких виставка 20-ти номінантів Премії PinchukArtCentre (Київ, 2013), фестиваль аудіовізуального мистецтва "Тетраматика" (Львів, 2013), аудіоперфоменс "0 dB/10^3", у співпраці з арт-групою "SVITER" (Національний художній музей України; Київ, 2014). У 2010 році став засновником і куратором художньої самоорганізації «01011101», куратором творчого експозиційного центру «ТЕЦ» (м. Харків). У 2011 і 2013 був номінований на Премію PinchukArtCentre. Живе та працює в Харкові і Києві.