"Кардинал Рішельє" у Щербенко Арт Центрі

Один з найвідоміших українських художників Олександр Ройтбурд представить в просторі Щербенко Арт Центру свій новий проект під назвою "Кардинал Рішельє" – серію тканих гобеленів. Ройтбурд знову звертається до вже відомого глядачеві прийому колажування класичного портрета історичної особистості.

 

Фрагмент роботи з серії "Кардинал Рішельє"

 

Після таких яскравих проектів, як "Життя короля (Людвіг)" (1992), "Портрет. Дами. В білому" (1993) і "14.14.14" (2011), де були представлені серії трансформованих українським художником портрети, автор продовжив працювати з даним прийомом, але на цей раз основою послужив портрет кардинала де Рішельє пензля французького майстра Філіпа де Шампеня.

 

А на зміну колажу і картині прийшов гобелен, що зародився в аристократичній культурі Франції ХVII століття (коли гобелен був твором мистецтва ручної роботи, на створення якого витрачалося більше року), і розтиражований в буржуазну, а згодом і в радянську епоху, як символ міщанського домашнього затишку.

 

Знову зображуваний позбавляється своєї голови. Замість якої височить нагромадження складок, граючи відтінками червоного і позбавляючи фігуру кардинала впізнаваної ієрархічної форми. Олександр Ройтбурд залишає недоторканою витягнуту руку кардинала, в якій можна побачити капелюшок – символ церковної влади. Ось тільки хто володарює і над ким – вже не зрозуміти.

 

Проект триватиме в просторі Щербенко Арт Центру до 3 грудня включно.

 

Приходьте на відкриття 10 листопада о 19.00.