Художниця Оксана Чепелик в арт-резиденції на Тайвані

В результаті конкурсного відбору українську художницю Оксану Чепелик запрошено до участі у програмі мистецької резиденції Арт-поселення Шаулонг / Soulangh artist Village – SAV та до демонстрації проекту “City Code” / “Код міста” в галереї А13 Культурного Парку Шаулонг в 2018 році, що надає можливість всім митцям і гостям міста Тайнань ознайомитися з проектом.

 

Проект працює з такими поняттями як часо-простір, наука, публічний простір, історія і новітні технології. У фокусі проекту Київ і Тайнань. Авторка є запрошеною прочитати лекції: "Міжнародний Фестиваль Соціальної Скульптури та інші дослідження арт практик в урбаністичному середовищі", що має до справи із залученням людей, груп і громад в мистецьких процесах, де місто – у фокусі дослідження, і "Взаємодія архітектурних просторів, сучасного мистецтва і новітніх технологій", засновану на авторській монографії, де у фокусі проекти, що перебувають на перехресті медіа-арту і соціального простору.

 

Оксана Чепелик, презентація робіт на Art Forum – 2018 New Southbound Policy Series of Cultural Exchanges в Культурному Парку Шayлонг

 

У Тайвані активно займаються реанімацією старої індустріальної інфраструктури шляхом створення спеціальних культурних парків, аналогом є технологічні парки в Європі. Наразі їх створено 3 в Тайбеї і 2 в Тайнані. Тайнань – шосте за кількістю населення місто Тайваню. Знаходиться в південно-західній частині острова, в тропіках, на узбережжі Тайванської протоки. У 1662–1683 роках був столицею держави Дунін, потім до 1887 року був столицею Тайваню. Місто знамените великою кількістю історичних та архітектурних пам'яток.

 

В Тайнані трансформуються полищені цукрові фабрики часів окупації Тайваню Японією (1895-1945) і створюються Культурні парки: такі як Soulangh / Шаулонг та Tsun-Yeh / Цoн-Є. Новостворена мистецька інфраструктура вражає просторовим дизайном, рівнем концептуального наповнення і технологічного оснащення.

 

Cегіун Лі (Корея), Оксана Чепелик (Україна), Мікела Мартелло (Італія/США) митці залишають відбиток руки

 

Арт-поселення Шayлонг – державна інституція під орудою Державного бюро з питань культури міста Тайнань в Культурному Парку Шayлонг, що знаходиться в районі Джіалі міста Тайнань у Тайвані. Для проведення виставок, майстер-класів, перформенсів і театральних вистав Шаулонг має професійні сучасні студії, галереї, музеї, кінотеатри і театри. Діють постійні експозиції і тимчасові, що тривають по кілька місяців, і демонструють проекти, створені митцями в резиденції.

 

Міжнародні художники, що беруть участь в Програмі Резиденції SAV, живуть у вібруючому середовищі в товаристві митців і мають можливість обміну технічними навичками та ідеями з іншими художниками; місцевими і міжнародними, молодими і відомими. Запрошені художники заохочуються надихатися живою місцевою культурою і залучати громаду для створення своїх художніх творів.

 

Темою 2018 року для розвитку концепції “Site-Specific арту” є AIR. Художні роботи, створені в резиденції. мають бути пов’язані з місцевими природними та історичними локаціями та з місцевими спільнотами. У пріоритеті створення художниками у резиденції проектів, пов’язаних з урбаністичними просторами. Запрошуються митці, яких цікавить: міждисциплінарність, візуальне мистецтво, перформенс, фотографія, робота з довкіллям. SAV особливо заохочує митців, що присвячують себе роботі з паблік артом і з довкіллям, з громадою, аби використати їхні навички і художню специфіку, щоб розвивати програму резиденції за темою “Site-Specific арту” / “Мистецnво у довкіллі”. SAV вітає художників, зацікавлених у фотографії і дослідженні історії міста Тайнань засобами фотографії. 

 

Попередня виставка в галереї А13 Культурного Парку Шаулонг “Друга шкіра” Clive Moloney (США)


Роботи митців розглядаються комітетом жюрі і успішний кандидат отримє фінансову підтримку на проживання і реалізацію виставки з друком каталогу, ПР-кампанією, ТВ-інтерв’ю і прес-конференцією. З моменту приїзду відбулася публічна презентація митців і їх проектів, що мають бути реалізовані в Тайвані. За традицією всіх міжнародних митців просять залишити відбиток руки в кераміці, що експонується в просторі культурного парку Шаулонг. В червні 2018 року Міністерство культури Тайваню організувало Art Forum в Тайбеї  Міжнародну зустріч кураторів бієналє з різних країн Південно-Азійського регіону – 2018 New Southbound Policy Series of Cultural Exchanges і провело виїздну сесію в Культурному Парку Шayлонг, де свої роботи представили художники в арт-резиденції: Іван Андраде / Ivan Andrade (Іспанія), Оксана Чепелик / Oksana Chepelyk (Україна), Мікела Мартелло / Michela Martello  (Італія/США), Cегіун Лі  / Sehyun Lee (Корея) і Я-Вен Фу / Ya-Wen Fu (Німеччина/Тайвань).