Кіно-колаж про українського концептуаліста і «Чорний квадрат» – у НХМУ

У Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) відбудеться прем’єра фільму «Вагріч і Чорний квадрат» режисера Андрія Загданського. Він розповість про зв’язок митця-концептуаліста Вагріча Бахчаняна та культового твору Казимира Малевича. Показ заплановано на 19 липня 14:00 в рамках виставки «Enfant terrible. Одеський концептуалізм».

 

Жанр стрічки – колаж. Андрій Загданський поєднує «традиційне» документальне кіно з анімацією, перформансами, інсталяціями та абсурдним театром Вагріча Бахчаняна. Робота над фільмом тривала у 2003- 2014 роках.  «Вагріч і Чорний квадрат» знімався в Нью-Йорку, Москві, Харкові, Києві та в горах Гегама (Вірменія). У фільмі взяли участь художники Віталій Комар та Ігор Макаров, письменники Александр Гєніс та Едуард Лімонов, мистецтвознавці Віталій Пацюков та Євгеній Барабанов, кардіохірург Михаіл Алшибая, дружина художника Ірина Бахчанян, а також актори Київського академічного театру ім. Франка.

 

Вагріч Бахчанян – помітна фігура вітчизняного концептуалізму. Народився у Харкові, прославився в Москві, помер в Нью-Йорку. За словами Александра Гєніса, Вагріч – один з трьох кумирів «русской Америки» поруч з Іосифом Бродскім та Сєргєєм Довлатовим.

 

Вагріч Бахчанян

 

Андрій Загданський – випускник факультету кінорежисури Київського театрального інституту (майстерня Абрама Народицького). Після інституту й служби в армії працював режисером на кіностудії «Київнаукфільм». У 1988 році спільно з колегами створив незалежне творче об’єднання «Четвер», де працював режисером до 1992 р. Перший повнометражний фільм «Відгадування снів» отримав Гран-прі Другого (й останнього) всесоюзного фестивалю неігрового кіно і був з успіхом показаний на багатьох міжнародних кінофестивалях. Від 1992 року мешкає і працює в Америці, Рокфеллерівський стипендіат. Створив незалежну компанію AZ Films.

 

Андрій Загданський

 

Потрапити на показ стрічки «Вагріч і Чорний квадрат» можна за вхідним квитком до НХМУ. У зв’язку із обмеженою кількістю місць організатори просять охочих зареєструватися на подію за телефоном 279 6462 або за електронною поштою education@namu.kiev.ua.

 

Трейлер до фільму Андрія Загданського можна подивитися тут.