Китайський фотограф Рен Ханг помер у віці 29 років

Відомий китайський фотограф Рен Ханг пішов з життя у віці 29 років, повідомляє Vice Magazine. Про смерть митця стало відомо з численних жалобних повідомлень його друзів та знайомих в соціальних мережах. 

 

Рен Ханг

didee.gr

 

Ім'я молодого фотографа з провінції Гірин стало відомим у світі завдяки чарівним провокативним портретам китайської молоді. Фотографуючи переважно своїх друзів й виключно на плівку, у своїх творах Рен вдало поєднував еротизм оголеної натури, дивні сюрреалістичні сюжети й елементи містицизму.

 

"Люди голими приходять у цей світ і я вважаю оголеність самобутнім, автентичним виглядом людини. Я відчуваю реальне буття людей крізь оголені тіла", — зауважив якось фотограф у інтерв'ю Vice Magazine.

 

Фото: Рен Ханг

 

Твори, що були цензуровані на батьківщині фотографа й кілька разів навіть призвели до його арешту, здобули Хангу широке визнання за кордоном. Він брав участь у групових виставках в Італії, Франції, Росії, Ізраїлі, Швеції та інших країнах. Попри те, що його творчість йшла в розріз з пануючою в Китаї ідеологією, митець неодноразово наголошував на своїй аполітичності:

 

"Я не мислю свою творчість як щось табуйоване, тому що я взагалі особливо не мислю в культурному чи політичному контексті. Я не виходжу за рамки навмисне, я просто роблю те, що роблю".

 

Фото: Рен Ханг

 

Незадовго до смерті Ханга, авторитетне німецьке арт-видавництво Taschen випустило альбом, що об'єднав найпомітніші твори фотографа. Вихід друком альбому "Рен Ханг" співпав з двома міжнародними виставками робіт митця: в Музеї фотографії FOAM (Амстердам) та в Шведському музеї фотографії (Стокгольм).

 

Фото: Рен Ханг

Фото: Рен Ханг

Фото: Рен Ханг