Корейський фотограф представив соціальний проект у Києві

11 травня в Щербенко Арт Центрі відбулося відкриття міжнародного фотопроекту «Life of Deportation and Settlement Koryo-saram: Етнічний Кореєць».

 

Мета даного проекту: спроба фотографа з Кореї знову висвітлити «життя депортованих і переселенців» як спосіб вивчити урок для майбутнього. Сонгте Джонг зобразив важке життя Корьо-сарам ( «корейська людина»), які були змушені покинути свою батьківщину і жити в Україні.

 

Твір Сонгте Джонга із серії «Life of Deportation and Settlement Koryo-saram: Етнічний Кореєць»

 

Серія виставок приурочена 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Республікою Корея та Україною і 80-річчя від часу депортації Корьо-сарам. Дуже важливо відновити і налагодити корейсько-український діалог, присвячений сумній історії цієї діаспори. Таким чином, ця подія дає можливість простежити традицію і коріння корейської культури на території України, а також зміцнити дружні відносини між українцями і корейцями.

 

Ця виставка надасть можливість дізнатися про загальні складнощі важкого становища в депортації і переселення корейців і українців. Важливо пам'ятати спільність трагічних моментів історії між двома народами і знайти нові зв'язки між ними за допомогою художньої мови, методом фотографії. Ця виставка має значення як для українських відвідувачів, так і для корейців, тому що всім людям варто вчити і пам'ятати історію, щоб не повторювати ті ж помилки в майбутньому.

 

Твір Сонгте Джонга із серії «Life of Deportation and Settlement Koryo-saram: Етнічний Кореєць»


На виставці «Life of Deportation and Settlement Koryo-saram: Етнічний Кореєць» Сонгте Джонг схоплює в фотографії життя корейців і їхніх сімей, які народилися в Кореї, але були депортовані на Сахалін і потім в Україну через Центральну Азію в рамках політики депортації Йосифа Сталіна.

 

Організатор: Посольство Республіки Корея в Україні, Щербенко Арт Центр

Партнери: Korea Foundation, Асоціація корейців України, Корейська спільнота в Україні “Асадаль”

 

* * *

Джонг Сонгте вивчав фотографію і кіно в аспірантурі університету Кюнг-іль і захистив дисертацію в 2017 році. На його рахунку сім персональних виставок, в тому числі проект «Подих у Чорнобилі» в Щербенко Арт Центрі, Україна, а також в Галереї сучасного мистецтва в Сеулі, Корея, в 2016 році. Робота з фотографією, яку Сонгте веде з 2013 року, є серією експериментів, мета яких - зобразити внутрішню форму темної історії людини. До цієї серії відносяться фотографії "Чорнобильської" України, опубліковані в квітні 2016 року, і фото-проект «Корейська людина: сім'ї Корьо-сарам».