Ларіон Лозовий розповість про походження «Ресентименту»

19 лютого о 19:00 у стінах Щербенко Арт Центр (м. Київ; вул. Михайлівська, 22в) Ларіон Лозовий прочитає лекцію на тему «Століття мстивості. Ресентимент у суспільних структурах моралі». Захід приурочений до виставки «Ресентимент».

 

 

Термін «ресентимент» означає вороже ставлення до того, що людина вважає причиною своїх невдач. Поняття було введено в філософський дискурс Фрідріхом Ніцше наприкінці ХІХ ст. та проаналізовано М. Шелером у праці «Ресентимент в структурі моралей», яка побачила світ рівно сто років тому. Яку пояснювальну цінність має це поняття для аналізу соціальних процесів в сучасних умовах? Чи змінились принципи та динаміка поширення цього явища в порівнянні з витоковим розумінням? Які загрози несе перетворення ресентименту із вузькоспецифічного  на загальносуспільний феномен?  На ці та інші запитання лектор відповість в рамках «Століття мстивості…».

 

Ларіон Лозовий – політичний аналітик, філософ та художник. Закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія» за спеціальностями «філософія» та «політологія». Працює аналітиком у сферах  соціальної, енергетичної політики, політики охорони довкілля. У сферу дослідницьких зацікавлень Лозового входять питання сучасної політичної та екологічної філософії, теорії мистецтва.

 

На лекцію Ларіона Лозового «Століття мстивості. Ресентимент у суспільних структурах моралі» необхідно попередньо зареєструватися за адресою info@shcherbenkoartcentre.com або за телефонами: 093 747 58 37, 096 017 01 41.