Лекція в Closer про Сандро Боттічеллі

15 жовтня о 19:00 в просторі Closer (Київ, вул. Нижньоюрківська, 31) пройде третя лекція в рамках вільного лекторію про мистецтво ОБРАЗ, яку прочитає Анастасія Живкова. Цього разу темою лекції стане постать італійського живописця Сандро Боттічеллі.

 

У 15 столітті роботи Ботічеллі вінчали статусні церкви, пишні лицарські турніри та яскраві вогнища, запалені християнським фундаменталізмом. 
Молодший син гарбаря, ювелір, автор біблійних і античних композицій, незважаючи на прижиттєве визнання помер жебраком та понад 300 років залишався поза увагою поціновувачів мистецтва. Лише у 19 столітті британські художники-прерафаеліти відродили інтерес до його постаті та творчого стилю. 


Лекція присвячена флорентійському майстру, чиє прізвисько у наші дні стало синонімом італійського Відродження, його знаменитим патронам, праобразам модерних меценатів, улюбленій моделі, чиї риси сформували сучасний еталон краси, та релігійному фанатикові, який згорів від власної іскри.

Анастасія Живкова — кураторка, перекладачка, авторка. Займається міждисциплінарними практиками, що поєднують свідомість, простір, дію, текст та контекст. Серед втілених кураторських проектів фестивалі «Білоруська весна», «Перелаз», «Вулиця ігор-ігри на вулиці», «H4B», «Веселковий курінь», «Хто я?. Театр про ідентичність», виставки Мірона Цовніра, Клауса Штека, Андреаса Герцау. На тривалій основі співпрацює з Київським музеєм Ханенків, Гете Інститутом, Фондом Гайнріха Бьолля та електронним проектом Mindhack.me.


Вхід на лекцію вільний за попередньої реєстрації на курс.
Про лекторій ОБРАЗ.