Малюнок паризьким жертвам від Бенксі виявився несправжнім

Відоме зображення в пам’ять про загиблих під час терактів у Парижі 13 листопада не належить Бенксі. Справжнім автором малюнку виявився лондонський художник французького походження.

 

Малюнок в пам’ять про жертв паризького теракту

 

Після трагічної звістки про терористичні акти в столиці Франції минулої п’ятниці соціальні мережі облетів малюнок із символом миру (пацифік) зі вмальваною в нього Ейфелевою вежею. У перші години після трагедії його авторство приписували видатному англійському вуличному художнику Бенксі, оскільки саме він нібито опублікував зображення у Твіттері. Пізніше виявилося, що аккаунт, з якого був завантажений малюнок, є несправжнім. Згодом цю інформацію підтвердив сам художник.

 

Фейковий акаунт Бенксі

 

Насправді ж оригінальну версію малюнку виклав на своїй Твіттер-сторінці художник Жан Жюльєн. «Зазвичай я малюю те, що спонукує людей веселитися та сміятися. Але цього разу малюнок став моєю прямою реакцією на те, що відбулося», – пояснює він. На те, що його роботу помилково приписали іншому художнику, Жюльєн не ображається: «Це не час, аби з’ясовувати право на власність. Це не був випадок, коли я хотів просунути себе, щось продати чи отримати. Малюнок можна використовувати вільно для того, аби стимулювати мир у Парижі і в усьому світі».

 

Акаунт Жана Жюльєна у Твіттері

 

Своїми творами Жан Жюльєн вже не вперше відгукується на актуальні трагічні події. Після теракту в редакції французького сатиричного видання «Charlie Hebdo» він намалював олівець, в рисах якого можна було роздивитися дуло вогнепальної зброї.

 

Джерело: telegraph.co.uk