Марка Шагала не пустили до Швеції

У Швеції зірвалася виставка «Марк Шагал та його російські сучасники». Державний Російський музей відмовився вивозити твори художників за кордон через побоювання їхнього аресту для погашення претензії російської нафтової компанії «Yukos Universal Limited». Директор музею Володимир Гусєв зазначив, що відмова також пов’язана із «не дуже хорошими дипломатичними стосунками» між країнами.

 

Марк Шагал. «Прогулянка» (фрагмент)

 

«Ми тісно співпрацювали з Державним Російським музеєм і витратили немало часу та сил на оформлення страхування, транспортну логістику та підготовку виставки. Наше розчарування в тому, що ми не змогли повпливати на рішення, які врешті призвели до відміни виставки», – прокоментувала ситуацію Оніта Васс, директор «Millesgarden Museum», в якому повинен був виставлятися проект.

 

Експозиція «Марк Шагал та його російські сучасники» включала в себе 20 творів Шагала та ще 30 робіт інших художників – Наталії Гончарової, Михайла Ларіонова, Бориса Анісфельда, Кузьми Петрова-Водкіна та Бориса Григорьєва. Наразі її замінять проектом «Світанок і захід Інгрід Бергман, і знову світанок».

 

Джерело: theartnewspaper.ru