Музей Метрополітен відроджує Давній Єгипет

Сьогодні, 12 жовтня, в Музеї Метрополітен (Нью-Йорк, США) розпочинається виставка, присвячена мистецтву та культурі Давнього Єгипту періоду Середнього царства. Проект «Давній Єгипет Трансформований: Середнє царство» («Ancient Egypt Transformed: The Middle Kingdom») триватиме в музеї до 24 січня 2016 року.

 

Голова статуї фараона Аменемхата ІІІ. З виставки «Давній Єгипет Трансформований…»

 

У виставці можна побачити 230 експонатів із 37 музеїв та приватних колекцій з Америки та Європи. Серед них – кам’яні скульптури, ювелірні вироби, бюсти та інша єгипетські пам’ятки того часу.

 

«Стародавнє мистецтво Єгипту справляє враження незмінності і безперервної традиції протягом тисячі років. Але твори з нашої виставки доведуть, що Давній Єгипет постійно розвивався. Нові ідеї не просто заміняли старі, а доповнювали їх», – розповідає про «Давній Єгипет Трансформований…» один із кураторів проекту, Адела Оппенхейм.

 

Експонат виставки

 

Період Середнього царства в історії Давнього Єгипту тривав протягом 400 років (2030-1650 рр. до н. е.). Тодішній фараон Ментухотеп ІІ відродив та переглянув набутки Старого царства в політиці, науці, релігії та культурі.

 

Джерело: artdaily.com

 

Ілюстрації: artdaily.com, metmuseum.org