Найдорожчі картини, продані у 2014 році

 

Цього року чимало картин змінили своїх власників. Серед них роботи добре відомих  Воргола, Бекона, Твомблі. Пропонуємо вашій увазі підсумки цьогорічних аукціонів.

 

 

«Колісниця», автор – Альберто Джакометті (1950): 101 млн. доларів.

Веретеноподібна скульптура швейцарського митця Альберто Джакометті «Колісниця», зображуюча жінку, відлиту в бронзі, була куплена мільярдером Стівеном Коеном.

 

 

 

«Чорний вогонь І», автор – Барнетт Ньюман (1961): 84,2 млн. доларів.

Продана покупцю, який побажав залишитися невідомим, «Чорний вогонь І», встановила новий рекорд серед американських художників.

 

 

 

«Потрійний Елвіс (Ferus Type)», автор – Енді Воргол (1963): 81, 9 млн доларів.

Одне з 22 зображень Елвіса написане чорнилами та срібною фарбою у вересні продали більше на аукціоні Крістіс у Лондоні.

 

 

 

«Три нариси портрету Джона Едварда», автор – Френсіс Бекон (1986): 80, 8 млн. доларів.

Джон Едвард був безграмотним менеджером бару в Лондоні, якого Бекон зустрів у 1970-х роках. Едвард став найкращим другом художника та єдиним спадкоємцем. Цієї осені нариси Бекона були продані на аукціоні покупцеві, ім’я якого не розкривається.

 

 

 

Дві безіменні картини, автор - Марк Ротко: 76 млн. доларів.

Два полотна Марка Ротко із колекції вдови міліардера Пола Меллона – Рейчел «Банні» Меллон – були продані на американському аукціоні Сотбіс. Це принесло символічну перемогу аукціонному дому в цьому році, який інакше міг би носити назву «рік Крістіс».

 

 

 

«Портрет Джорджа Дайера, який розмовляє», автор – Френсіс Бекон (1966): 70 млн. доларів.

Одного разу Джордж Дайер вдерся у будинок Френсіса Бекона із наміром пограбувати його. Це був один із найвідоміших творчих союзів в історії мистецтва, який трагічно обірвався в 1971 році, коли страждаючий від алкоголізму та депресії Дайер покінчив життя самогубством.

 

 

 

«Чотири Марлона», автор – Енді Воргол (1966): 69,6 млн. доларів.

Як і триптих з Елвісом, ця картина Воргола (на зображені – праворуч) ніколи не виставлялася на продаж у аукціонних домах. Обидві роботи були продані у 1970-х німецькому казино, як елементи декору, за 200,000 доларів, і лише в цьому році були виставлені на аукціон.

 

 

 

 «Без назви», автор – Сай Твомблі (1970): 69,6 млн. доларів.

Одна з картин серії «Дошка» Сая Твомблі перевершила всі очікування аукціонного дому Крістіс. Вона, разом із вищезгаданими роботами Уорхола, є однією з найдорожчих картин Крістіс.

 

 

 

 «Весна», автор – Едуар Мане (1881): 65,1 млн. доларів.

Картина відомого імпресіоніста була куплена Музеєм Гетті (Каліфорнія, США). Експерти вважають, що цей шедевр Мане стане однією із перлин музейного фонду.

 

 

 

«Дурманна квітка», автор – Джорджія О`Кіф (1932): 44,4 млн. доларів.

У році, коли слово «фемінізм» стало предметом різних дискусій, дуже доречним виявилося побиття всесвітнього рекорду американською художницею та феміністкою Джорджією О`Кіф. Адже її зображення чарівної квітки, продане невідомому покупцю, стало найдорожчою картиною в історії, створеною жінкою. Раніше рекорд належав ще одній американці - Джоан Мітчел за картину «Без назви» (1960). Коштувала вона 11, 9 млн. доларів.

 

За матеріалами: huffingtonpost.com

Перекладала Юлія Мисак