Найдовша картина у Північній Америці повертається у публічний простір

Найдовша картина у Північній Америці ‒ "Панорама подорожі китобійні довкола світу", що тривалий час була недоступна для перегляду, повертається у публічний простір. 14 червня картина довжиною у 14 синіх китів буде експонована у повен розмір уперше за більш ніж півстоліття. Невипадково, що ці масивні створіння також є головними у роботі. Її загальна довжина складає 1275 футів.

 

Бенджамін Рассел, Калеб Пурінгтон. Панорама подорожі китобійні довкола світу (фрагмент), 1848

artnews.com / COURTESY NEW BEDFORD WHALING MUSEUM

 

''Панорама подорожі китобійні довкола світу'' була написана 1848 року у Новому Бедфорді, Массачусетс, Бенджаміном Расселом і Калебом Пурінгтоном. Вона є найдовшою картиною у Північній Америці, за визначенням New Bedford Whaling Museum, який експонуватиме роботу. Робота, складена із п'яти сегментів, була подарована музею у 1918 році Бенджаміном Каммінгсом, бакалійником із Нового Бредфорду (досі лишається таємницею, як "Панорама..." стала його власністю). У 1972 році Філіп Ф. Пурінгтон, куратор New Bedford Whaling Museum, писав, що "те, що робота була у власності Каммінгса не породжувало надмірної цікавості, тому не збереглося жодних свідчень про те, коли і як він заволодів нею". Як вказує куратор відділу музею, присвяченого морській історії, Майкл Даєр, на рішення власника віддати масивну картину могло вплинути бажання зберігати її там, де для цього будуть більш належні умови.


Протягом минулих трьох років "Панорама..." зазнала тривалої реставрації, щоб усунути пошкодження, завдані їй під час зберігання. У середині 19 століття вона експонувалася у декількох містах країни, наприклад, у Бостоні, Нью Йорку і Сент Луїсі. Її виставляли як втілення живого, кінематографічного досвіду, на якому наголошував і сам Рассел. Основа, на яку намотувалося полотно, згорталася і розгорталося, щоб презентувати яскраві сцени далеких просторів, які Рассел споглядає, працюючи лоцманом на кораблі "Кутузов", який вирушив у плавання із Нового Бедфорда у 1841 році і повернувся в 1845. Корабель подорожував до Нової Зеландії, Таїті, мису Горн, Гавайських островів; Рассел, обтяжений боргами, створив "Панораму", сподіваючись, що вона стане комерційною атракцією. Відвідувачами виставок були переважно "подорожуючі посадові особи", зазначає Крістіна Конет, головна куратора Whaling Museum. 


Гігантське полотно містить детальну інформацію про "природу, морську історію і архітектуру", додає Конет: "На картині відтворюється безліч наративів... Вона надавала глядачам можливість побачити місця, у яких вони, вірогідно, ніколи не змогли б побувати". 

Чотири сегменти полотна збереглися досьогодні ‒ п'ятий, на якому була зображена подорож від Фіджі до острова Святої Єлени, був втрачений близько ста років тому, ще до того, як картина потрапила у музей.


"Панораму..." можна буде побачити із 8 жовтня у "Killburn Mill" (колись текстильній фабриці у Новому Бедфорді). Із 29 липня  New Bedford Whaling Museum показуватиме відео, яке у реальному розмірі відображатиме розгортання полотна. Відео буде сконструйоване із багатьох детальних фотографій картини. Його можна буде побачити із багатьох локацій у музеї, наприклад, із палуби "Лагоди", китобійного судна, яке також знаходиться у музейній колекції. Конет зазначає, що презентація, яка відтворюватиме оригінальний наратив "Панорами..." на кожній стадії розгортання полотна, уособлює ідею драматичного спектаклю, який був головним способом експонування роботи у 19 столітті.


Зображаючи причал довжиною майже у чверть милі, "Панорама..." охоплює значну кількість місць, також відтворюючи широкий спектр "настроїв" відкритого океану. Виверження вулкану Фогу на Кабо-Верде відбувається прямо перед флотиліями, які стоять перед сіро-пурпуровою завісою, що вкриває море і небо; зелені ландшафти Азорських островів і Ріо-де-Жанейро вирують життям; загрозливі кам'яні скелі визирають із бурхливого моря.


Після десятиліть зберігання у сховищах, полотно знову зможе подорожувати виставками. Конет бере до уваги пропозиції музеїв на Східному узбережжі експонувати "Панораму..." Вона додає, що виставки картини можуть пройти з 2019 по 2020 роки.


Музей перебуває у пошуках постійної локації для зберігання "Панорами..." За словами Конет, полотно може залишитися на зберіганні у Новому Бедфорді. Зрештою, це місце і є початком зображеної на ньому подорожі.

 

Джерело: artnews.com