Назвали імена українських художників на Ліверпульській бієнале

Британська Рада та Ліверпульська бієнале раді оголосити імена чотирьох художників з України, котрі проведуть вісім тижнів на резиденції у Ліверпулі. Митців було обрано з-поміж більше ніж 150 кандидатів з усіх регіонів України.

 

Переможцями відбору стали Катерина Берлова, Олександр Бурлака, Алевтина Кахідзе та Мітя Чуріков. Після кураторського відбору їх імена було оголошено на сайтах Британської Ради та Ліверпульської бієнале.

 


«Ми надзвичайно раді, що вже цієї весни зможемо прийняти чотирьох талановитих художників з України у Ліверпулі та реалізовувати цей проект у співпраці з Британською Радою. Впевнені, що резиденція принесе важливий досвід для професійного розвитку усім учасникам», – коментує Роузі Купер, керівник програм Ліверпульскої бієнале.

 

11 березня 2016 року українські митці поїдуть до Ліверпуля, де проведуть наступні два місяці резиденції в студії «The Royal Standard gallery», вивчаючи захопливий візуальний та мистецький ландшафт міста.

 

Про переможців:


Катерина Берлова – народилась в 1986 році у Дніпропетровську. У 2009 році закінчила  Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Її роботи були експоновані на численних  виставкових майданчиках України: Центр сучасного мистецтва  М17 (Київ), Галерея Лавра (Київ), Detenpyla gallery (Львів) та інших. Працює у різних медіа – живопис, скульптура, інсталяції, відео  тощо.

 

Олександр Бурлака – народився в 1982 році у Києві. Закінчив факультет архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури (2005).  Учасник мистецької групи Мельничук-Бурлака, співзасновник кураторської групи «Худрада». У своїй художній практиці активно використовує метод дослідження архітектури та її трансформації на теренах пострадянських країн. Працював над архітектурними дослідженнями для Київської бієнале "The Book of Kyiv" (Kyiv Biennial 2015 book), видань "Kiew Architekturführer" та "Soviet Modernism 1955-1991: Unknown History", виданих Віденським Центром Архітектури (Австрія).

 

Алевтина Кахідзе – народилась в 1973 році  у місті Жданівка, Донецької області. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (Київ) у 2004 році та Академію Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди) у 2006. Лауреат мистецької премії імені Казимира Малевича для українських художників (2008). Учасниця численних художніх проектів в Україні та світі, співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників у с. Музичі. Працює у різних медіа – інсталяції, відео, перформанси, тексти, дизайнерські скульптури тощо.

 

Мітя Чуріков – народився в 1985 році у Києві. Навчався у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (Київ) та Університеті мистецтв Берліну (Німеччина). Учасник численних виставок у  Польщі, Німеччині та Україні. Працює у різних медіа – об’єкти, скульптури  фото та відео-інсталяції.

 

Програма резиденцій для художників Ukraine / Liverpool Artist Residency Programme об’єднає художників з України та Ліверпуля. Це – частина масштабної мистецької програми Британської ради в Україні, що відзначає український талант у сферах візуального мистецтва, музики, кіно, театру та креативних індустрій. Працює з ключовими культурними ініціативами Великобританії задля зміцнення зв’язків між Україною та Сполученим Королівством.

 

Про Ліверпульську бієнале  

 

Ліверпульська бієнале – бієнале сучасного мистецтва у Великобританії. Подія, що відбувається раз на два роки та включає у себе ряд дослідницьких  програм, освітніх заходів, мистецьких резиденцій та спеціально створених для бієнале творів мистецтва.

 

З моменту заснування у 1998 році на Ліверпульській бієнале було створено 268 нових творів мистецтва та представлена творчість понад 400 художників з усього світу, у тому числі – 34  соціальні колаборації у міському просторі. Внесок Ліверпульської бієнале в економіку за останні 10 років складає 119.6 мільйонів фунтів.

 

У 2014 році Ліверпульска Бієнале  співпрацювала з 60 художниками для створення 35 нових творів мистецтва та значної освітньої програми та публікацій. У 2014 році Ліверпульську бієнале відвідали  877000 відвідувачів, з яких 188 – групові візити.

 

Одними з головних подій, пов’язаних з  бієнале, є проект Bloomberg New Contemporaries та приз Джона Мура. New Contemporaries представляє кращі роботи випускників університетів, а призом Джона Мура відзначають найкращих сучасних живописців за результатами відкритого конкурсу.

 

Для докладної інформації, завітайте на  http://www.biennial.com/2016