Open Call: резиденція у Індії для митців, які працюють з текстилем

Мистецька ініціатива "D.I.S.C. the Art residency" (Індія) запрошує митців та дизайнерів, що працюють з текстилем та волокном, а також художників, які працюють в галузі візуального мистецтва, стати гостями арт-резиденції в індійському штаті Одіша. Мета ініціативи — забезпечити можливість діалогу та творчої співпраці для митців з різних куточків світу. 

 

 

Це можливість для митців відкрити для себе та опанувати традиційний вид індійського мистецтва — текстиль. Від традиційного "хаді", особливого виду домотканої матерії в Індії, що набула розповсюдження завдяки Махатмі Ганді, та тканин, виготовлених в техніці подвійний "ікат" до автентичних текстильних виробів "адівасі" (з хінді — корінний).

 

 

Програма включає в себе подорож, що передуватиме безпосередньому початку роботи, у рамках якої художники матимуть нагоду познайомитися з місцевими майстрами штату Одіша та традиційними техніками, з якими вони працюють. Всього митці відвідають п'ять відомих текстильних осередків, отримавши досвід життя у середовищі, в якому текстиль є ритуалом та способом повернення до витоків. Далі художники працюватимуть в резиденції. Кульмінацією знайомства з традиційною індійською културою стане виставка, що об'єднає результати процесу.

 

Дізнатися більше / Подати заявку