Опитування показало, як у Києві ставляться до мозаїк радянського періоду

Музей історії Києва опублікував результати опитування "Київські мозаїки радянського періоду. Декомунізація", яке тривало 19-31 жовтня 2016 року у друкованій та електронній формі. Метою опитування було привернути увагу та проаналізувати ставлення до стану монументальних мозаїк у столиці. В опитуванні взяло участь 203 особи – 63,2% жінок та 36,8 % чоловіків. Майже всі опитані (92,8 %) помічали мозаїки радянського періоду на (у) спорудах Києва. Найпізнаванішими є мозаїки на станціях метрополітену, будинках проспекту Перемоги 17-21, проспекту Лесі Українки, Інституті раку, вул. Б.Хмельницького, 51/53, у Палаці дітей та юнацтва.


Більшість опитаних (73,6%) вважають мозаїки творами мистецтва, на противагу до 11,4 % опитаних, які обрали варіант «ні, не вважаю». 57, 1% тих, хто взяв участь у опитуванні, не підтримує зняття символіки комуністичної влади з мозаїк, 59,5% виступає за їх збереження і 74,1% за їх реставрацію.


Результати дослідження показали, що монументальні мозаїки потребують захисту і є важливими артефактами радянського періоду у просторі міста. 

 

Презентація.