Показ авторської підбірки фільмів БЕХДЕЛЬ-ТЕСТ

З нагоди Міжнародного жіночого відбудеться показ авторської підбірки Надії Парфан БЕХДЕЛЬ-ТЕСТ: Короткі метри жінок-режисерок 2012-2014. Після показу відбудеться обговорення за участі режисерки Катерини Горностай та кінознавиці Ольги Папаш.

 


 

В основі тесту Бехдель лежить комікс американської художниці Елісон Бехдель, створений у 1985 році. Його використовують для перевірки фільмів на мізогінію та адекватність жіночих персонажів. Щоб пройти тест, фільм повинен відповідати трьом простим критеріям:

1. у ньому є щонайменше дві жінки

2. які розмовляють між собою

3. не про чоловіків.

 

За всю історію кінематографу знято обмаль фільмів, які відповідають критеріям тесту Бехдель. Це легко пояснити тим, що в списку відомих режисерів довго не було жіночих імен. Та зараз ситуація міняється. Світова кіноспільнота визнала 2013-й роком жінок у кіно. Україна визнала жінок героїнями Майдану: вони стояли на передовій, будували барикади, лікували поранених - і знімали кіно.

 

Що відбувається, коли "прекрасний об'єкт" виходить з кадру і стає на місце режисера? Чи можна відрізнити фільм, знятий чоловіком, від фільму жінки-режисерки? Наскільки актуальний тест Бехдель для сучасного кіно?Фільми, що увійшли до підбірки:

 

Я ЇЇ ЛЮБЛЮ / I LOVE HER

Дарія Перелай, Україна, 2013, 3'

Історія про двох дівчат, які відчувають себе самотніми у великому місті. Вулична музикантка щодня приходить грати в одному і тому ж місці. І там, на вулиці, серед тисяч перехожих, незвичайна дівчина привертає її увагу.

 

ВІСК / WAX (Work in progress)

Дарія Жук, США, 2014, 15'

У спробі вирватися за суворі рамки ортодоксальної єврейської громади, молода жінка наважується на онлайн-побачення. Випадкова жорстокість сучасної романтики матеріалізується у хворобливій одержимості волоссям.

 

AB OVO

Аніта Квятковська, Польща, 2012, 6'

Ab Ово (лат. "З самого початку") – це історія пробудження нового життя та занепокоєння, що супроводжує жіноче тіло в процесі втрати колишньої форми. Фізичне відчуття іншої людини всередині не стане виразним, поки воно не вийде за межі тіла жінки.

 

ТІЛО / ТЕЛО

Марина Віннік, Росія, 2013, 10'

"Коліна жінки повинні бути як в новонародженого" - навчають дівчаток в дитинстві. Мами, бабусі, тати, чоловіки - всі знають щось про жіноче тіла. Чи знають його самі жінки?

 

ЛУЇЗИ НЕМАЄ ВДОМА / LUISA NO ESTA EN CASA

Челія Ріко Кавеллі, Іспанія, 2012, 15'

Пральна машина Луїзи перестала працювати. Таке, здавалося б, нещастя стане прекрасним приводом для жінки вислизнути з повсякденної рутини. Для її чоловіка проблема з пральною машиною перетвориться на щось більше - Луїза не виконує обов'язки покірної домогосподарки.

 

У ВІЛЬНИЙ ЧАС / ENTRE LES PASSES

Мір'ям Рахмут, Швейцарія, 2012, 22’

Дві молоді румунки разом мешкають у борделі. Вони то сваряться, то миряться. Камера фіксує їхнє життя за зачиненими дверима. Надія – єдиний порятунок у цій задушливій ворожій атмосфері.

 

ЖІНКИТИЦІ / WHALED WOMEN

Ева Ейнхорн, Джеуно Дже Кім, 2013, 10'

ШлопШлоп і КК - дві прикрі жінки-працівниці, що працюють і відділі розвитку Крабштадту. Це невелике місто розташоване в невизначеному арктичному регіоні, куди північноєвропейські країни висилають небажаних осіб. Одного разу дивні істоти опиняються на його узбережжі. ШлопШлоп і КК доручають вирішити цю ситуацію.

 

МІЖ НАМИ / BETWEEN US

Катерина Горностай, Україна, Росія, 2013, 24'

Ми запам’ятовуємо дати і факти, гублячи з пам’яті дрібні деталі, такі як літній польовий букет, сльози від цибулевого запаху, зимовий холод на транспортній зупинці. Ми пам’ятаємо, коли у наших коханих дні народження і знаємо, який вони люблять чай, але забуваємо випадковий дотик, швидкоплинний погляд, неістотні балачки. Проте в деяких випадках, таких як швидка розлука – все це викарбовується в пам’яті.

 

Подія відбувається за підтримки Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні

 

Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією