Помер куратор Музею Метрополітен

Із сумом повідомляємо, що тиждень тому, – 3 лютого, – в аварії приміського потяга в Нью-Йорку загинув Вальтер Лідтке – куратор відділу європейського мистецтва в Метрополітен-музеї. Йому було 69 років.

 

 

Вальтер Лідтке вважався одним із найкращих у світі знавців творчості Вермеєра та Делфтської школи. Після отримання ступеня магістра в Університеті Брауна і ступеня доктора в Інституті Курто у Лондоні в 1979 році Лідтке був нагороджений стипендією від Фонду Меллона на навчання у Метрополітен-музеї, де і залишився працювати.

 

У 1980 році Вальтер Лідтке став куратором і почав розроблювати проекти майбутніх виставок музею. Найбільш відомі з них: «Рембрандт/Не Рембрандт в Метрополітен-музеї» (1995-1996 рр.), «Вермеєр і Делфтська школа» (2001 р.), «Вік Рембрандта» (2007 р.). У 1984 році світ побачив його каталог фламандського живопису. В 2007 р. на більш, ніж 1000 сторінках вийшов друком повний каталог голландського живопису під редакцією Лідтке.

 

Директор музею Метрополітен Томас Кемпбелл в одному з інтерв’ю зізнався, що Вальтер Лідтке «був одним із найбільш шанованих кураторів та одним із найвидатніших знавців голландського та фламандського живопису у світі».

 

Артур Вилок, куратор відділу Бароко в Національній галереї мистецтв у Вашингтоні, який був знайомий з Лідтке протягом 30 років, зазначив, що Вальтер був природженим мислителем: «Він дуже любив читати лекції. У нього були сильні думки, і він не соромився ці думки висловлювати».

 

Томас Кемпбелл розповів, що Вальтер Лідтке часто їздив у першому вагоні потяга через те, що там було дуже тихо і комфортно для роботи та читання. «Він був одним із наших великих героїв у завжди бездоганному костюмі. Був видатним знавцем Старого Світу, який глибоко вивчав протягом усього життя», – додав Кемпбелл.

 

 

Джерело: www.nytimes.com