Port creative hub покаже “Рухи свободи” Марії Куліковської

8 травня о 19:00 у Port creative hub відкриється проект «Рухи свободи» від художниці, скульпторки, перформерки Марії Куліковської, у якому авторка представить нові скульптури та акварельні роботи з жіночими та чоловічими тілами через які вона рефлексує над станами жінки в сучасному суспільстві та закликає до змін і пошуку свободи.

 

 Тут і далі — роботи Марії Куліковської із серії «Рухи свободи»

Усі зображення надано організаторами

У експозиції нового проекту, як і у попередніх (зокрема «Ікона», «Армія клонiв», «Homo Bulla», «Пандора» «Memento Mori», «Capre Diem», «Soap Figures») художниця створює зліпки та зображення власного тіла — створює «власних клонів», тим самим намагаючись зрозуміти себе як «іншого». Унаслідок таких «розшарувань свідомості» виникає з одного боку можливість подивитися на себе зі сторони, а з іншого — розгубленість, конфліктність у самосвідомості художниці, які пов’язані із постійною втратою та пошуком ідентичності людини в сучасному світі. 

 

 

У «Рухах свободи» художниця вперше презентує і чоловічі тіла. «Це знову я, або “жінка” з відзнаками, трансформаціями у чоловіка», –– пояснює художниця. Це змазування рамок, трансформація, і невидимі зміни, які неминучі, але поки що не артикульовані. Художниця також роздумує про традиційну роль жінки у мистецтві. Найчастіше вона була моделлю, яку писав чоловік-художник. Працюючи з чоловічим тілом, художниця пропонує чоловіку та жінці інші, нетипові для них ролі. Але Марія жінка і пише жінку, навіть якщо це через тіло чоловіка, і тим самим захоплює свою власну свободу. Якщо скульптури вбирають об’ємно проблемні точки і стани художниці та її світосприйняття, то акварельні роботи є окремими шарами настроїв та станів. 

 


«Важливо дуже, що в моїх роботах завжди присутній політичний аспект. Тому що будучи жінкою я пишу себе, жінок, танцюючих, літаючих, розірваних, розбитих, нахилених, але це все ознаки або минулої або майбутньої боротьби», –– коментує Марія Куліковська. 

За останні роки Марія Куліковська, без перебільшень, стала однією із найцікавіших художниць в Україні. Вона брала участь у багатьох проектах переважно працюючи в руслі антропологічного концептуалізму. 


Коли: 8 травня – 27 травня, 14.00 – 20.00 щодня крім понеділка (можливі зміни у графіку, тому слідкуйте у події на сторінці у Фейсбуку)
Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А