Port creative hub представить новий проект Дар’ї Кольцової

21 грудня о 19.00 у Port creative hub відкриється персональний проект «Птахи і квіти» Дар’ї Кольцової, в якому художниця розмірковує над відчуттям свободи та несвободи. 

 

Дар’я Кольцова представить проект, над яким вона працювала у майстерні Port creative hub, в рамках програми для художників PortArtStudio. Експозиція об’єднає керамічні скульптури та чорно-білі колажі, створені з ксерокопій власного тіла художниці. 

 

Фотографка: Аліна Руда 

 

«У традиційному сприйнятті “художник” — людина, яка малює, — розповідає авторка проекту, Дар’я Кольцова. — Так, називаючи себе художницею, я постійно стикаюся з очікуванням традиційного зображення людини, яке мені ніколи не було цікаво створювати. Працюючи переважно з перформансом та інсталяцією, я постійно відчувала тиск цієї вимоги. Серед встановлених суспільством правил, я вирішила віднайти можливість свободи. Так, почала експериментувати із різними техніками створення фігуративного зображення на межі перформансу, однією з яких стало ксерокопіювання власного тіла — ніби “малювання” світлом. З іншого боку — керамічні скульптури у вигляді пасток для ловлі птахів. Позбавлені своєї справжньої функції, вони посилюють тривожне відчуття від небезпеки бути спійманою одним з ментальних капканів, в яких ми опиняємося за власною згодою, але з яких надзвичайно складно втекти».

 

Фотографка: Аліна Руда

 

Із ксерокопій частин тіла художниця створила масштабні колажі –– метафоричне тіло, що відсилає до роздумів про утримання та заборони, табу та обмеження свободи (особистої та професійної), дослідження власної тілесності.  

 

В якості назви для проекту використано термін з китайського мистецтва: «Птахи і квіти» — жанр зображення дикої природи. Проте, на виставці глядач не знайде ані квітів, ані птахів. Замість них — тривожні пастки, небезпечні сильця та «спіймані» травмовані тіла: світ після втратити невинності. Свідомий обман очікувань глядача посилює його розчарування від втрати свободи та краси первинного світу — драма постає з гострою очевидністю. Можливість дотику, тактильного відчуття перетворюється на небезпечний досвід.  

 

Фотографка: Аліна Руда

 

Коли: 21 грудня – 20 січня, 14.00 – 20.00 (щодня крім понеділка, графік у святкові дні дивіться у Фейсбуку)

Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10А

 

 

* * * 

Дарья Кольцова – художниця, кураторка, дослідниця. Приватні історії та спогади — ДНК її професійної ідентичності. Крізь їхню призму вона досліджує сучасне суспільство, намагається знайти відповіді на складні питання. Народилася 1987 році в Харкові, живе і працює в Києві. Авторка інсталяцій, інтерактивних проектів, перфоменсів, художніх досліджень. Номінантка на премію PinchukArtCentre 2015, володарка гран-прі конкурсу Молодих Художників України 2015. Учасниця програми студії для молодих художників PortArtStudio у 2017 році.

 

Студія для молодих художників #PortArtStudio ініційована командою Платформи для сучасного мистецтва _PCA та групою компаній «Нові Продукти». Арт-студія діє у Port creative hub на Подолі протягом 2016-2017 років. За цей час планується реалізація п’ятнадцяти виставкових проектів.

 

Група Компаній «Нові Продукти» – один з найбільших виробників напоїв і снеків в Україні. Компанія працює вже понад 13 років. Продукція компанії експортуються у 15 країн світу. Щороку благодійний фонд «Нова Громада», що був створений групою компаній у 2014 році та діє виключно за рахунок її добровільних відрахувань від прибутку, виділяє на соціальні і благодійні проекти понад 2,5 млн грн.