Проект «Страх та надія» у PinchukArtCentre

17 травня у PinchukArtCentre відкриється проект «Страх та надія» - групова виставка трьох українських художників, переможців Премії PinchukArtCentre: Микити Кадана, Жанни Кадирової та Артема Волокітіна. Ця виставка - реакція митців на нову соціально-політичну ситуацію в Україні, яка сформувалася в результаті кризи та нещодавніх подій в країні.

 

У листопаді 2013 року розпочалися довготривалі протести громадян з усієї України, які стояли на Майдані - центральній площі Києва - на захисті своїх ідей щодо майбутнього України. Художники з усіх куточків країни були в перших рядах цих протестів. Вони брали в них участь і як громадяни своєї країни, і як митці. У результаті з'явилася ціла лавина художніх практик, документальних зображень, текстів, перфомансів та мистецьких акцій.

 

Коли протести перейшли в жорстоке, криваве протистояння, роль художників нівелювалася, втративши початковий сенс. З 18 по 20 лютого 2014 року понад 100 протестувальників були вбиті на вулицях Києва. Це стало трагічною кульмінацією мирних протестів, які тривали вже більше трьох місяців. У вирі подій простір для художнього осмислення просто зник - адже його місце зайняла пряма дія.

 

Бйорн Гельдхоф, заступник арт-директора PinchukArtCentre, куратор виставки: «Виставка «Страх та надія» демонструє, що митці відчували гостру потребу відреагувати на драматичні події, що змінили Україну. І ця потреба набула форми у цій експозиції. Своїми роботами художникам вдалося створити простір - платформу для роздумів і дискусій про майбутнє України, а також зафіксувати в пам'яті все те, що сталося за останні кілька місяців».

 

Проект «Страх та надія» є втіленням гострої художньої реакції. Микита Кадан, Жанна Кадирова та Артем Волокітін говорять про давно минулі і зовсім нещодавні події, досліджуючи теми конфлікту, пам'яті та особистого горя. 

 

Виставка починається на другому поверсі, де представлені три роботи Жанни Кадирової, які досліджують тему конфлікту. Роботи Микити Кадана відносять глядача до класичного музею, до формалізації пам'яті та спадщини, а також до того, як конфлікт ідеологій призводить до культурної амнезії, що змінює хід самої історії. Артем Волокітін у своїх картинах звертається до видовищного та емоційного аспекту війни, життя і творення. У деяких роботах увага акцентується на актах насильства, зокрема на вибухові, водночас інші картини пов'язані з порожнечею і людським горем.


Розташована на 2-му і 3-му поверхах, виставка триватиме в PinchukArtCentre з 17 травня по 5 жовтня. Години відвідування: вівторок - неділя, з 12:00 до 21:00. Вхід вільний.