Ралко та Будніков покажуть трирічний проект-дослідження українських реалій

12 квітня о 18.00 у всіх залах Центрального будинку художника НСХУ відбудеться відкриття виставки Володимира Буднікова та Влади Ралко "Три кроки". На виставці буде презентовано у повному обсязі трирічний проект, який було створено художниками на базі мистецького об’єднання ЧервонеЧорне у 20142016 роки.

 

 

ТРИ КРОКИ

Прихисток поета. Укриття. Лінія розмежування.

 

Від самого початку подій українського спротиву, керуючись радше інтуіцією ніж свідомим розрахунком, майже навмання ми замислили трирічний проект — жодного конкретного плану окрім власне бажання розгледіти певні фази змін у політичній реальності, яку раптом стало важко відокремити від особистої.

 


 

Раз на рік, перебуваючи в резиденції галереї «Червонечорне» в Каневі, ми виконували певну частину проекту, не уявляючи, якою буде наступна. Тему кожної частини ми «видобували» безпосередньо зі зміненого часу під час проживання цього часу крок за кроком. Зі зрозумілих причин було невідомо, що відбуватиметься далі, як розгортатимуться наступні події; головні ознаки часу ми діставали просто серед такого, що з’являлося всередині реальності та змінювало її чи якось інакше мовило про знайомі речі, було схожим на звістку або знак.

 


 

Оскільки ми усвідомлювали, що будемо весь час мати справу з тим, чого не знаємо або з таким, із чим не стикалися раніше, тож зосередилися власне на процесі праці аби побачити намальоване на власні очі й таким чином спробувати усвідомити побачене. Крім фактів, які неможливо було ігнорувати, для нас важливе було також те, на що ми дивилися у кожен певний проміжок часу, на чому зосереджували увагу, що мали за головне; за надзвичайних часів навіть добре знайомі речі невідворотно змінюються, кут зору приходить до руху та фокус уваги зосереджується інакше. Раптом усувається певна сліпота, зникають фільтри, налаштовані тим, що зветься звичкою; буденні речі виглядають як чужі. Навіть добре знайоме видається вперше побаченим – під час війни речі зі звичного оточення дивним чином ніби починають транслювати змінену реальність.

 


 

У трьох частинах проекту «Прихисток поета» (2014), «Укритті» (2015) та «Лінії розмежування» (2016) ми розмірковували про мову художника під час надзвичайних подій, про переосмислення звичних понять та про нові умови власного перебування у зміненому світі.

 

Влада Ралко, Володимир Будніков. Київ, 2017   

 

Виставка діятиме до 23 квітня 2017 року.

 

Фейсбук

 

Читати також: Влада Ралко та Володимир Будніков: інтуїтивне бачення митця (Катерина Рай)