«Ресентимент»: людина в умовах агресії

3-28 лютого відвідувачі Щербенко Арт Центр побачать проект «Ресентимент». Він присвячений дослідженню ситуації, коли людина опиняється в умовах агресії. Це мистецька реакція куратора Марини Щербенко та її команди на події, які відбуваються в Україні протягом останнього року.

 

 

«Ресентимент» видається рефлексією українських митців на останні події в нашій країні, представленою у вигляді мистецьких творів, репортажних фото та відео. В проекті взяли участь такі художники, як Катерина Єрмолаєва, Ларіон Лозовий, Даниїл Галкін, Анатолій Твердий, Аліна Максименко, Ілля Psyfox,  Богдан Томашевський.

 

Анатолій Твердий. «Лють» (2011, кінетична інсталяція)  

 

«Шанування героїв і пам’ятних дат не забезпечило нам мирного співіснування у третьому тисячолітті. Ми й досі чуємо про тероризм, збройні конфлікти, нові війни, нам досі потрібні протести й революції, нам доводиться змагатися за свої права, бо на них досі хтось зазіхає. І ось вже цілі місяці ми живемо в реаліях неоголошеної війни, звикаємо до естетики військових парадів, нічого не плануємо наперед», – вважають ініціатори «Ресентименту».

 

Катерина Єромлаєва, Ларіон Лозовий. «Как отделить(ся)» (2014, фрагмент)

 

Відкриття проекту «Ресентимент» відбудеться 3 лютого о 19:00 в Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22В).