Роботи Кандинського, Шагала, Міро продали на аукціоні в Києві

28 вересня 2017 року в залах аукціонного дому “Золотое Сечение” (Київ, вул. Первомайського, 4) відбулися торги тиражного мистецтва EDITIONS. Організатором заходу виступив аукціонний дім “Золотое Сечение”.


Загальна кількість поданих робіт — 55 творів. З них під час аукціону продано 40 робіт, ще 6 творінь світових та українських авторів — під час посту-продажу за один день.

 

Усі зображення надано організаторами


“Передаукціонна виставка, а також самі торги мали колосальний успіх — за тиждень експозицію відвідало близько 20 тисяч осіб. Приблизно 70% покупців — молоді колекціонери. Що нам, як гравцеві ринку мистецтва, дає надію на його становлення і глобальне зростання”, — зазначив співвласник аукціонного дому “Золотое Сечение” Михайло Василенко.


Найжвавіші торги велися за оригінальну літографію Марка Шагала “Підсвічник” — лот перевищив верхній естімейт і був проданий за $ 2420. Не меншим успіхом серед колекціонерів користувалася літографія “Червоний птах” Жоана Міро, за яку торгувалися три поціновувачі прекрасного. Робота пішла з молотка за $ 2200.


Серед інших проданих лотів — гравюри, ксилографії, офорти, літографії Альбрехта Дюрера, Василия Кандинського, Кацусіки Хокусайя, Віктора Вазарелі, Альберто Джакометті, жана Карзая, Анрі Матісса, Пабло Пікассо, Фернана Леже, Михайла Дерегуса, Григорія Гавриленка, Ернеста Коткова та інших авторів. Одна з перлин колекції — офорт Святий Ієронім у темній кімнаті” голландського художника Рембрандта ван Рейна -— поки не знайшла свого покупця на аукціоні і зараз пропонується в режимі пост-аукціонних продажів.

 


Успішні торги аукціоністи пояснюють широким інтересом публіки до світових авторів, а також унікальністю самої колекції — багато творів видрукувані під наглядом самих художників та підписані безпосередньо ними. При цьому, стартова вартість лотів була істотно занижена від ринкової.

 

“Ми хотіли оживити ринок, привернути увагу нових колекціонерів. І нам це вдалося. Думаю, традиційні листопадові торги викличуть не менший інтерес у публіки”, — зазначив співвласник АД “Золотое Сечение” Олексій Василенко.