Родичі Пеггі Гуггенхайм продовжують боротися за її колекцію

Нащадки американської галеристки Пеггі Гуггенхайм поскаржилися на керівництво Венеційського палацу, де зберігається колекція їхньої родички. Днями вони подадуть черговий позов до апеляційного суду.

 

Пеггі Гуггенхайм – одна з найбільш знаменитих колекціонерів XX століття, чиї картини були виставлені  в палаці XVIII століття на Гранд-каналі у Венеції. Після смерті колекціонерки 36 років тому нащадки почали вести запеклу судову боротьбу за її безцінну спадщину. Серед картин, які належали Гуггенхайм, були роботи Пікассо, Міро, Матісса, Магрітта, Кокто, Сальвадора Далі  та Джексона Поллока.

 

Пеггі Гуггенхайм на фоні картини Пабло Пікассо «На пляжі» (1968)

 

Нині один з онуків Гуггенхайм прагне відновити колекцію своєї родички, стверджуючи, що сьогодні картини Пеггі «розбавлені» іншими роботами. Нащадок галеристки, – венецієць Сандро Рамні, – його зведений брат Ніколас Геліон і його п'ятеро дітей вважають, що пам'ять Пеггі Гуггенхайм таким чином була зневажена.

 

Пеггі Гуггенхайм було всього 13 років, коли вона успадкувала значний статок свого батька Веніаміна – металевого магната, який подорожував на Титаніку. Вона прожила цікаве життя, тричі виходила заміж. У передвоєнні роки Пеггі почала колекціонувати сучасне мистецтво. Вона навіть купила Палац Вернер з Леоні на Гранд-каналі (нині – найвідвідуваніший музей сучасного мистецтва в Італії), щоб кожен зміг насолодитися зібраними нею картинами.

 

Перед смертю у 1979 році Гуггенхайм передала колекцію з 326 картин Фонду Соломона Гуггенхайма в Нью-Йорку, де на той час працював її двоюрідний брат Гаррі Гуггенхайм. Олів'є Моріс, – адвокат Рамні, – повідомив, що рішення зберегти колекцію недоторканою є законним, адже це остання воля Пеггі Гуггенхайм. Позивачі ж скаржаться на те, що на виставці в музеї представлені не тільки картини Гуггенхайм, а й інші роботи. Серед них – 75 творів із колекції Schulhof і ще декілька – з володінь американських колекціонерів. «Це стало останньою краплею. Уже протягом 10 років відбувається це неподобство», – прокоментував ситуацію Сандро Рамні минулого року.

 

Родичі Гуггенхайм стверджують, що колекція мала була автобіографічною. На підтвердження своїх слів вони демонструють переписку 1969 року між Пеггі та Гаррі Гуггенхаймом, у якій останній погодився на те, щоб колекція не поповнювалася новими творами мистецтва.

 

У липні минулого року Рамні та його діти вже подавали до суду. Проте їхній позов був відхилений. Суд вирішив, що суперечку уже владнали в 1990-х роках. Рамні та Геліон повідомили, що  протокол 1996 року був порушений і звинуватили суд в «комерційному цинізмі».

 

У самому ж Фонді Гуггенхайма відповіли, що звинувачення нащадків колекціонерки є безпідставними. Представники фонду додали, що пишаються сумлінним дотриманням побажань Пеггі Гуггенхайм, зберігаючи колекцію недоторканною більш, ніж 30 років.

 

Джерело: theguardian.com