Щербенко Арт Центр презентує проект Альони Науменко “Зв’язок”

24 травня Щербенко Арт Центр презентує персональний проект Альони Науменко “Зв’язок”.

 

У проекті “Зв’язок” показаний неочевидний світ материнства, часто обмежений простором квартири та подвір’я, але безмежний у різномаїтті тонких, глибоких, яскравих, складних переживань. Кропіткий процес створення мініатюр дозволив мисткині переосмислити власне дитинство та співставити його із досвідом своєї дитини:

 

“Це була скрупульозна робота, властива мені як людині взагалі. До того ж я згадувала себе маленькою, як щось ліпила в дитинстві. Я намагалася ідентифікувати себе з донькою: ми разом створювали свої маленькі скульптури”.

 

Усі зображення надано галереєю

 

Поєднані та переплетені в пам’яті, переживання художниці нагадують дивні артефакти із сновидінь. Адже часто молоді батьки не можуть виспатися та перебувають на межі сну і пильнування:

 

“Хоча там майже немає сюрреалістичних предметів, але коли вони змішані в баночках, то набувають в своєму абсурдному поєднанні нових значень, і отримують новий сенс, виявляючи щось досі приховане, неочевидне. Це обмеженість вільного часу, руху за межами квартири, таке собі "сидіння в баночці". Баночка-кімната стає цілим світом, а світ за вікном — іншою планетою. Та, в решті решт, труднощі вибудовують низку нових, досі невідомих почуттів і можливостей, переосмислення свого значення як жінки”.

 


 

Виставка триватиме до 26 червня 2018 року.

 

В межах виставки відбудеться низка освітніх подій, присвячених обговоренню проблем і можливостей для молодих батьків у сферах архітектури, дизайну, арт-інституцій та в межах урбаністичних і гендерних студій. Слідкуйте за подіями на сайті Щербенко Арт Центру та на сторінці галереї у Facebook.

 

 

 

Про художницю:


Альона Науменко народилася 1981 року в Києві. У 1999 році закінчила Державну художню середню школу (ДХСШ) ім. Т.Г.Шевченка; в 2005 закінчила НАОМА, факультет станкового живопису; в 2008 - аспірантуру (асистентура та стажування) НАОМА. Із 2008 року член Національної Спілки художників України. Із 2013 року учасник групи «Йод». Представляла свої роботи в персональних та групових проектах у Боттега Галереї, Мистецькому Арсеналі, Малій Галереї, Інституті проблем сучасного мистецтва, Центр сучасного мистецтва М17, галереї Project Space в Києві, Україна. Альона Науменко живе і працює в Києві.ф