Sotheby’s представить два парадні портрети пензля ван Дейка

Два парадні портрети старших дітей короля Англії Карла I — одинадцятирічного принца Уельського (пізніше короля Карла II) і його дев'ятирічної сестри Марії, старшої доньки короля (пізніше матері майбутнього короля Вільяма III), будуть серед найцінніших лотів аукціону творів старих майстрів Sotheby's у Лондоні 5 грудня. Ці два портрети, із низки останніх робіт, які Антоніс ван Дейк написав для свого королівського покровителя, зберігалися в одній приватній колекції майже протягом сторіччя і вийшли на ринок з сумарною оцінкою в 3,8 млн. доларів.

 

Антоніс ван Дейк. Портрет Марії, старшої доньки короля та принцеси Оранської

Зображення: Sotheby's 


Задумані і виконані влітку 1641 року, за кілька місяців до смерті художника в грудні того ж року, це можуть бути ті портрети принца і принцеси, що були задокументовані серед речей, знайдених у майстерні митця в районі Блекфрайаре (Лондон) після його смерті. Втілюючи надзвичайну майстерність, яку ван Дейк привніс у дитячий портретний живопис, жанр, у якому він досяг успіху з ранніх років в Генуї, обидві роботи засвідчують проникливу схожість королівських дітей у той час, коли їх світ і монархія Стюартів були на межі краху.

 

Антоніс ван Дейк. Портрет Карла II, принца Уельського

Зображення: Sotheby's 


Алекс Белл із відділу робіт старих майстрів Sotheby's сказав: "Ван Дейк відповідав за створення довговічних портретів Карла I і його придворних, і в цих виключно добре збережених портретах двох його старших дітей ми бачимо, як художник використовує свою художню майтерність аби зобразити одночасно і юність і статус його королівських моделей. Бурхлива історія двору Стюартів завжди захоплювала уяву людей, а беручи до уваги додатковий інтерес, викликаний виставками в Лондоні цього року, поява у продажі цих королівських портретів, які вкрай рідко зустрічаються на ринку, є дуже своєчасною". 


У 1632 році ван Дейк став придворним художником англійського короля. Перебуваючи на цій посаді, він створив численні портрети Карла I, його дружини Генрієтти Марії та їхніх дітей, багато з яких до цих пір залишаються в Британській королівській колекції. Стиль ван Дейка, який наділяв своїх моделей невимушеною елегантністю і стриманою владою, домінував у англійському портретному живописі до кінця 18 століття.

 

Джерело: artdaily.com