Столичний ЦУМ представить виставку полотен Юлії Моховікової “Mimicry”

13 квітня о 19.00 у столичному ЦУМі (Київ, Хрещатик, 38, 7 поверх) відкриється виставка робіт української сучасної художниці Юлії Моховікової "Mimicry". Картини молодої українки знаходяться у колекціях світових селебріті, зокрема, у Міли Йовович.

 

В експозиції представлено близько 20 робіт художниці, більшість полотен створено у 2015-2018 рр. Виставка триватиме до 20 травня, вхід для усіх охочих – вільний.

 

Усі зображення надано організаторами

 

Проект "Mimicry" аналізує природнє та соціальне пристосуванство на прикладі людини і тварини, підкреслюючи ледь помітну грань між способом виживання у світі тварин та отриманням бажаного у світі людей.

 

«Соціальна залежність часто є домінуючою, що не дозволяє особистості рости і розвиватися так, як це закладено природою. Моя виставка про природню еволюцію людської особистості, про свободу та трошечки про бунт. У більшості робіт я використала художню алегорію», – підкреслює Юлія Моховікова.

 

 

«Картини цієї художниці часто виставляються не в Україні, особливо у такому обсязі. Думаю, мистецтво, яке межує з дизайном та коміксами, особливо зацікавить професійні дизайнерські студії», – зазначає Дмитро Палієнко, засновник Sky Art Foundation.

 

Організатор заходу – Sky Art Foundation, партнери – ЦУМ та Business Gallery Ukraine.

 

 

Про художницю:

 

Юлія Моховікова народилася у Києві. Отримала диплом архітектора. Персонажі її робіт покриті подряпинами і іронічними написами, викликають ностальгію за декадансом та поп-артом. Кліше, запозичені з популярної культури, можуть бути написані на золотом іконографічному тлі. Колір, товсті контури, груба заливка вказують на апеляцію до Бекону, який зображував рухомі об'єкти, ізольовані в написаних на полотні геометричні фігури. На противагу цьому прийому, тварини Моховикової відображені на площині, вони нерухомі, нагадуючи графіті та колажі, бриколаж.