«Тіні» Альфредо Джаара

13 лютого в галереї Lelong у Нью-Йорку відкрилась виставка Альфредо Джаара під назвою «Тіні». Це перша персональна виставка художника з 2009 року. «Тіні» – друга частина з проекту-трилогії Альфредо під назвою «Звук Тиші», який вивчає владу та політику через візуальні зображення.

 

 

За основу «Тіней» Джаар взяв фотографію данського фотожурналіста Коена Вессінга, зроблену під час повстання в Нікарагуа 1978 року. На фото зображені дві жінки, які говорять про смерть свого батька. Художника також надихнула книжка Вессінга про військовий переворот у Чилі у вересні 1973 року. У ній автор розповідає історію без жодного слова – у послідовних зображеннях.

 

 

 

На виставці глядачі розглядають візуальні «історії в тінях». Після прогулянки темним коридором вони потрапляють у центральний простір, де від силуетів зображень струмує надзвичайно інтенсивне світло, яке засліплює і приголомшує. Посиленим освітленням Джаар підкреслює символізм горя від втрат. Як і інші роботи Альфредо Джаара, «Тіні» змушують думати про всіх невинних і пригнічених, які постраждали під час військових конфліктів.

 

 

 

 

Альфредо Джаар – художник, архітектор і режисер, який живе і працює в Нью-Йорку. Він брав участь у бієнале у Венеції (1986, 2007, 2009, 2013), Сан-Паулу (1985, 1987, 2010), а також у «Документі» (1987, 2002) в Касселі.

 

 

«Тіні» Альфредо Джаара експонуватимуться в галереї Lelong до 28 березня.

 

Джерело: artdaily.com