Топ-7 найгірших будівель від провідних архітекторів

Видання The New York Times поцікавилося у семи визнаних сучасних архітекторів, які архітектурні об’єкти викликають найбільше ненависті у пересічних людей. Ось що вони розповіли.

 

Даніель Лібескінд вважає таким Башту Монпарнас, що розтішувалася в Парижі. «Це не тому, що башта негарна, а через те, як вона впливає на місто. Жодна молода компанія в Парижі не може собі такого дозволити. Це приклад того, як міста виглядатимуть у майбутньому», – пояснює Лібескінд свій вибір.

 

Башта Монпарнас

 

Заха Хадід згадала про будівлю Orange County Government Centre (Гошен, Нью-Йорк, США). На її думку, сучасники не сприймають об’єкт тому, що звикли до більш яскравих проявів у архітектурі. Натомість, Orange County Government Centre був збудований у 1960-х роках, коли модними в архітектурі були жорсткі форми та радикальний підхід до проектування.

 

Orange County Government Centre

 

Empire State Plaza (Олбані, Нью-Йорк) – найбільш ненависна споруда на думку Аннабель Селльдорф. Будівля відлякує перехожих одночасно надмірною монументальністю та простотою. Селльдорф каже, що ефект від неї буде менш відштовхуючим, якщо заповнити територію між корпусами парком або басейном.

 

Empire State Plaza

 

«Якщо дивитися на цей комплекс поза історичним контекстом, це справді сильний витвір архітектури», – так Ада Толла відгукується про житловий комплекс Vele Di Scampia в Неаполі (Італія). – «Проект мав вирішити проблему перенаселення, але не був завершений. Для мене Vele – це не архітектурний провал, а приклад невдалого будівельного менеджменту».

 

Vele Di Scampia

 

Аеропорт Темпельхоф у Берліні побудував нацистський архітектор Ернст Сагабіель неподалік від концентраційного табору, де утримувались єврейські в’язні. Він має типові ознаки архітектури Німеччини періоду правління Гітлера, а відтак досі викликає у німців негативні асоціації. Принаймні, так вважає архітектор Норман Фостер.

 

Аеропорт Темпельхоф

 

Лондон також має архітектурні об’єкти, які не надто до вподоби жителям міста. Одним із таких Аманда Левете називає радіовежу BT Tower. Її збудували в 1965 році для телекомунікаційних потреб, але нині  з вежі майже зникли всі антени та пристрої, через що вона є непотрібною і слугує хіба «дороговказом» для тих, хто прибуває до столиці Англії з півночі.

 

BT Tower

 

Про ще одну ненависну паризьку пам’ятку архітектури згадує Вінсент Ван Дюсен. І це ніщо інше, як відомий мистецький Центр Помпіду! «Я захоплююся сміливістю і відкритістю цієї будівлі, але вона зроблена без жодної поваги до навколишнього ландшафту», – розповідає Дюсен. – «Париж привабливий поєднанням каміння, світло-сірих дахів і природних кольорів, і раптом ми бачимо цю архітектурні машину. З іншого боку, вона виконує свою головну мету – приваблює мільйони поціновувачів сучасного мистецтва щороку».

 

Центр Помпіду

 

Джерело: nytimes.com