У ЦУМі представили 90 робіт відомих українських митців

До 24 листопада кияни та гості міста мають нагоду відвідати виставку робіт відомих українських художників «Від червоного до жовто-блакитного». Ці роботи будуть виставлені на продаж на закритому благодійному аукціоні, який буде проведено 25 листопада аукціонним домом KUPAVA та Kyiv Lion’s Club.

 

Експозиція проходитиме на 7 поверсі торгівельного центру ЦУМ.

 

90 робіт видатних українських митців, які уособлюють напрями вітчизняного мистецтва від 50-х років минулого сторіччя до наших днів. Ройтбурд, Мамсiкови, Кадирова, Шишко, Зарецький, Божій, Сльота, Безуглий, Герценок, Зорко, Хоменко, Бєляєва та інші.

 

Усі зображення надано організаторами

 

Підбірку з витворів мистецтва для першої події аукціонного дому KUPAVA виконала Людмила Березницька – відома галеристка, кураторка та колекціонерка. Ці роботи пройшли апробацію на виставках, а деякі з них були репродуковані в монографічній літературі та періодиці. Людмила надала десять робіт з особистої колекції, сума від продажу яких буде передана на благодійні проекти громадської організації Kyiv Lion’s Club.

 

 

Під час відбору робіт, Людмила спиралася на рейтинги митців, які враховують продажі у приватні й корпоративні колекції, наявність творів в українських та зарубіжних музеях, заслуги у створенні школи або напрямку, індивідуальні стилістичні і змістовні відкриття, а також участь автора у значних мистецьких акціях.

 

Шлях, який пройшов українських народ, знаходить відображення і в його мистецтві. Художні традиції спадкуються від покоління до покоління, набуваючи характерних для свого часу, ознак. Яскраво постають майстри пост-хрущовської доби, присутні художники-соцреалісти, а також сучасні молоді митці, які працюють з використанням фігуративного аспекту. У їх творчості можна виділити умовно поставангардні, неоімпресіоністичні і неоекспресіоністичні тенденції.

 

Ведучим аукціону виступить Мартін Нанн – міжнародний консультант з комунікацій та маркетингу, журналіст, та учасник благодійних ініціатив.

 

 

* * *

Аукціонний дім KUPAVA було створено у 2016 році з метою розвитку мистецтва в Україні. Організатори прагнуть привернути увагу спільноти до визначних постатей та подій на вітчизняному художньому ринку, стимулювати приплив інвестицій в мистецтво, а також популяризувати традиції придбання творів та колекціонування. Окреслюючи віхи розвитку образотворчого мистецтва через творчість найбільш виразних представників художніх течій, фахівці арт-ринку створюють орієнтири значимості для поціновувачів і ціновий рейтинг для художників.