У Дніпропетровську пройде фестиваль присвячений аудіовізуальному мистецтву та новим медіа

У період з 4 по 11 жовтня у Дніпропетровську пройде фестиваль «Конструкція» під гаслом «Аудіовізуальне мистецтво та нові медіа в міському просторі». Проект звертається до фізичного та уявного образу міста Дніпропетровська, відкриває новий погляд на його особливості та підвищує ступінь уваги до спільного: простору, відповідальності, майбутнього.

 

Фестиваль поєднує теми містобудови та соціокультурного розвитку, ставить на меті пожвавлення діалогу навколо творчих потреб людини, яка живе  в умовах постіндустріального та пострадянського міста.

 

Протягом фестивального тижня майданчиком для подій виступатимуть знакові місця та громадський простір Дніпропетровська. Таким чином можливо привернути увагу до визначних та забутих об’єктів міста, які формують його історичний та сучасний образ, відновити їх роль у свідомості та по-новому поглянути на їх значення.

 

 

Несподівані локації буде обрано для посилення позиції експериментального, інтерактивного мистецтва та участі мешканців міста у творчому процесі. Нові медіа відіграватимуть роль  видовищного інструменту, що якнайкраще відповідає динаміці часу. 

Фестиваль супроводжуватимуть дискусії, презентації та воркшопи з українськими та закордонними фахівцями у сфері медіа-арту, нових технологій в мистецтві та креативної урбаністики. 

 

Учасники мистецької програми: Алла Загайкевич, Evgeniy Vaschenko, Ujif_notfound, Андрій Кириченко, Nikolaenko, Stanislav Tolkachev, Антон Лапов, Tenpoint, ZSUF, Zavgosp, Вiдкрита група, Данііл Галкін, Микита Шалений, Сергій Петлюк,  Sport and music, Александр Никитюк, Zelenshum, Roman Slavka та ін. 

 

Учасники освітньої програми: Яніна Пруденко, Ольга Балашова, Маша Гончар, Thomas Dumke, Hainal Szolga

 

 

В програмі фестивалю заплановано:

  • Протягом 8 днів з 4 по 11 жовтня 2014 року провести ряд заходів у знакових місцях Дніпропетровська: футуристичному Палаці дітей та юнацтва, ботанічному саду, у Планетарії, на набережній Дніпра та Фестивальному причалі, сучасних арт-центрах та галереях, ТРЦ та парках, промзоні та спальних районах.
  • Обрати нові медіа та нові технології в аудіовізуальному мистецтві для інсталяцій, концертів та творчих проектів у громадському просторі.
  • Запросити в якості гостей фестивалю митців (медіа-арт, 3D-mapping, комп’ютерні технології, мультимедіа, перформанс), музикантів (експериментальна електронна музика, саунд-арт), фахівців з креативної урбаністики з України, Польщі, Німеччини, Угорщини, Литви тощо. Залучити місцеву творчу спільноту до активної участі в подіях.
  • Ознайомити митців з особливостями містобудови Дніпропетровська, його культурними кодами під час екскурсій містом та польових досліджень.
  • Надати митцям умови та інструментарій для специфічного творчого перетворення простору та уявлення про нього. Інсталяції в міському просторі (до 8 локацій) будуть змістовно спрямовані на встановлення та активацію суспільних зв’язків.
  • Організувати 4-5 подіумних дискусій та презентації для широкої аудиторії на тему значення творчих підходів та мистецьких заходів для гармонійного розвитку суспільства.
  • Організувати 6 практичних воркшопів для мистецького кола з інноваційних методів та технологій в сучасному мистецтві.
  • Залучити специфічну аудиторію:  IT-фахівців – для знайомства з можливостями нових технологій у мистецтві, активної участі в творчих процесах на рівні міської спільноти; фахівців з містобудування та архітекторів – для комплексного підходу до розвитку міста і соціокультурних процесів; активну молодь  - для пожвавлення її участі в суспільних творчих процесах.
  • Привернути увагу до останніх тенденцій розвитку міста, естетичних та соціокультурних проблем, що виникають в процесі розвитку, під час виставки проектів з ревіталізації Дніпропетровська «100 ideas for urban change».
  • Провести багатосторонню документацію фестивалю для продовження суспільного діалогу в медіа-просторі та активації подальших  ініціатив.