У Хмельницькому відкрилася виставка Харківської школи фотографії

Grynyov Art Foundation спільно з галереєю MASLO у Хмельницькому представили виставку «Політика тіла», присвячену феномену Харківської школи фотографії, а також темі тілесності й інтимності в радянському і пострадянському суспільстві.

 

Євген Павлов. Робота із серії Тотальна фотографія, 1986 - 1990

Філософський термін «політики тіла», уведений Мішелем Фуко у 1970-ті роки минулого століття, окреслив особливі методи та механіку управління людьми, характерні для політичних режимів. Право на прояв оголеного тіла в радянські часи було протестом щодо панівної цензури у мистецтві й суспільстві, яку виправдовували єдиною офіційно дозволеною художньою концепцією соціалістичного реалізму та необхідністю дотримання «чистоти помислів радянської людини». Саме у 1970-ті виникає та формується коло молодих фотографів із неформальним та андеграундним поглядом на фотографію – група «Время», що й стала точкою відліку історії харківської школи фотографії.

 

Виставка «Політика тіла» – це фотографічна історія про виокремлення індивідуального із площини колективного крізь зображення людського тіла. Поняття «політики тіла» Мішеля Фуко стало лейтмотивом до переосмислення наготи і права на неї в радянському та пострадянському суспільстві крізь практику авторів харківської школи фотографії.

 

Євген Павлов. Робота із серії Тотальна фотографія, 1986 - 1990


«ПОЛІТИКА ТІЛА. Харківська школа фотографії із колекції родини Гриньових» ─ це тривалий виставковий проект, який представляє у різних містах України тематичні виставки, присвячені феномену харківської школи фотографії в українському мистецтві. Перша виставка циклу «Політика тіла» відбулася у 2017 році у галереї JUMP (Полтава). Основною ідеєю стала тема тілесності та її видозміна в контексті політичних трансформацій. Другою у циклі є виставка у галереї MASLO (Хмельницький), темами якої стало «комунальне тіло» на межі порнографічного вуаєризму та інтимність як прояв суб’єктності.

 

ХУДОЖНИКИ: Євген Павлов, Олег Мальований, Сергій Солонський, Роман Пятковка


Виставка триватиме з 27 березня по 30 квітня 2013 року

Виставка відбудеться за адресою: Галерея MASLO, м. Хмельницький, Старокостянтинівське шосе, 20/3

Сергій Солонський. Робота із серії BODY (цикл Бестіарій), 1993