У Києві презентують генеративну інсталяцію, що читатиме думки

14 квітня в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться презентація генеративної інсталяції In[ter]sect у рамках медіа-проекту Євгена Ващенка V4W.ENKO.


За допомогою програми Max/MSP та технології NeuroSky художник створює площину цифрового сну, у якій мозкові хвилі глядача контролюють код роботизованої композиції з абстрактних форм. Глядач медитує або напружує увагу і, в залежності від стану мозкових частот, код перетворює візуальний світ ЗD і звук Scape. Таким чином, його внутрішній стан, схожий на усвідомлене сновидіння, буде проектуватися в real-time у зовнішній фізичний світ галереї.

 


 
Відвідувачам пропонується взяти на себе роль художників та трансформувати цифрову генеративну інсталяцію In[ter]sect своєю власною уявою. 

На відкритті відбудеться аудіо перформанс від V4W.ENKO & AIUTO.

 



Частини живої поведінки медіа середовища, такого як звуковий потік або відео проекція, візуальна композиція — створюються в режимі реального часу за допомогою поєднання простих алгоритмів та природних явищ. Цифрова комутація алгоритмічних систем, жива інтепретація аналогових та цифрових світів, стійкі форми в простому алгоритмі. Фізичний світ інтерпретований цифровим процесом. Аудіо та відео потік знаходяться у тісному поєднанні із процесом створення цілої композиції за допомогою перетворення різних куточків складної стохастичної структури у формування простої та чистої аудіовізуальної форми як результат. 

 

Початок о 18.00.

 

Технічний спонсор проекту та медіапартнер — Front Pictures
Інформаційний партнер та співорганізатор — FF'Space

Автор проекту є учасником міжнародного фестивалю світла і медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival, що відбуватиметься протягом трьох днів 12, 13, 14 травня в рамках Eurovision song contest 2017. Ukraine, Kyiv

 

Фейсбук


* * *
V4W.ENKO творча назва проекту Євгена Ващенка від якого він створює звук і візуальні композиції на основі програмних модулів Max/Msp, візуальним інструментом кодування для створення інтерактивних візуальних, об'єктів і складних інтерактивних середовищ. Євген Ващенко є українським художником, що працює в області алгоритмічного мистецтва у звуці, скульптурі та візуальному середовищі з 2007 року. Його роботи реалізуються шляхом маніпуляцій спрограмованими алгоритмами (які автор програмує власноруч) в режимі реального часу i безпосередньо для обраного моменту. З 2009 року проекти V4W.ENKO приймали участь у програмах медіа фестивалей та музейних середовищах у різних куточках світу, на фестивалях, таких як FIBER (Нідерланди), Ars Electronica (Австрія), CynetArt (Німеччина), Mutek (Канада), Kvitnu (Україна), NextSound (Україна), FILE (Мексика) та навіть FF`Space Showcase (Японія) і інші. Деякі твори видані різноманітними видавництвами медіа такими як — KVITNU (Україна), Electroton (Німеччина), Nexsound (Україна), Jnn (Нідерланди), FRAMED (Япнія) та інші. З 2011 року Євген запускає власну платформу FF'Space, присвячену для видавництва алгоритмічних і абстрактних творів в мистецтві звуку, візуальному мистецтві, та співорганізації заходів у сфері абстрактного медіамистецтва. Під псевдонімом v4w.enko, Євген виконує і розвиває алгоритмічні інструменти, програмні модулі MaxMsp, звуки, об'єкти скульптури, візуальні композиції, простори інсталяцій. У 2011 році аудіо / відео альбом «Harmonic Ratio» створений v4w.enko та виданий KVITNU (Україна) був згаданий «Qwartz Awards» (під керівництвом по Альва Ното і Мата Красс), номінованих в категорії «Discovery».

AIUTO — це архітекторка, аудіовізуальна художниця з Києва Анна Ващенко. Працює з генеруючими образами. Улюбленими інструментами для створення графіки, відеопотоків і візуалізацій звуку є набори спеціальних комп'ютерних програм, створених в таких середовищах як Processing або MAX / MSP / Jitter, фото та аналогові системи синтезу звуку.

NeuroSky — компанія-розробник технології нейрокомп’ютерного інтерфейсу, системи, створеної для обміну інформацією між мозком і електронним пристроєм (комп'ютером). У односпрямованих інтерфейсах зовнішні пристрої можуть або приймати сигнали від мозку, або посилати йому сигнали. Двонаправлені інтерфейси дозволяють мозку і зовнішнім пристроям обмінюватися інформацією в обох напрямках. В основі нейрокомп'ютерного інтерфейсу, часто використовується метод біологічного зворотного зв'язку.