У Києві пройшов аукціон українського андеграундного та сучасного мистецтва

Аукціонний дім «Золотое Сечение» закрив весняний сезон успішними торгами андеграундного і сучасного мистецтва — з молотка аукціоністів пішло 42% лотів.


«У день аукціону ми також провели успішні пост-продаж. В результаті понад 55% поданих робіт знайшли своїх покупців. Пост-продажі колекції триватимуть ще п'ять днів — до 5-го червня включно», — підкреслює Михайло Василенко, співвласник аукціонного дому« Золотий Перетин».

 


Всього на торгах UNDERGROUND CONTEMPORARY було представлено 66 творів мистецтва. Багато лотів отримали заочні біди в ході тихого аукціону, який передував відкритим живим торгам.


Близько десятка робіт стали об'єктами жвавих торгів цінителів мистецтва. Зокрема, баталії велися за роботу Алли Горської «Терикон», вартість якої в підсумку перевищила нижній естімейт і досягла $1750. «Жіночий портрет» Федора Тетянича викликав не менший ажіотаж у публіки — торги за цю роботу почалися ще на тихому аукціоні і завершилися сумою в $ +1485 при верхньому естімейті $1500.

 


Картина ще одного шістдесятника Ернеста Коткова «Двоє» також отримала увагу і біди колекціонерів — при старті в $300 роботу продали за $825. Рідкісна мозаїка цього ж автора «Я — риба» пішла по старту — за $1100.

 

Юрій Плісс і його портрет «Ню з кішкою» став найдорожчим лотом блоку андеграундних авторів і всього аукціону в цілому — при стартовій ціні в $3500. роботу продали за $4950.


Серед інших авторів напрямку UNDERGROUND, картини яких реалізовані на торгах — Григорій Гавриленко, Роман Сельський, Віктор Зарецький, Олег Соколов, Михайло Туровський, Микола Малишко, Емма Андієвська, Володимир Стрельников.

 


Багато робіт блоку CONTEMPORARY, де аукціонний дім представив 36 робіт, також стали фаворитами торгів.Топ-лот — колекційну роботу Матвія Вайсберга із серії «Сцени з Танаха» купили за $3080 при нижньому естімейті в $3000. "Gust of Wind" Поперняка перевищила верхній естімейт і пішла з молотка за $1650.

 

Торгів удостоїлися також творіння Гамлета Зіньковського, Дмитра Молдованова і Bondero. Серед картин, які прикрасять колекції учасників аукціону — роботи Юрія Коваля, Олександра Клименка, Ніни Мурашкіної, Ігоря Таверовського, Євгенія Самбірського, Костянтина Калиновича та інших сучасних авторів.


В пост-продажах беруть участь дві роботи Анатолія Криволапа, одна з яких — періоду «Жівопистного заповідника». А також «Абстрактна композиція» легендарного Бориса Плаксія, лімітована шовкографія Михайла Шемякіна, «Ніна» Ернеста Коткова, «Ловець тюленів» Микити Кравцова і кілька інших колекційних творів мистецтва.