У Києві створять арт-бульвар Марії Примаченко

У Печерському районі столиці на бульварі Марії Примаченко з’явиться Prima Maria Art Boulevard. Він стане своєрідним музеєм під відкритим небом, в якому оселяться персонажі картин видатної української художниці Марії Примаченко.

 

Prima Maria Art Boulevard – це перший культурний проект подібного масштабу, аналогів якому дотепер не було в Україні. Цей унікальний арт-об’єкт являтиме собою особливий публічний простір, адже прямо в центрі столиці «оживуть» образи з полотен видатної мисткині art naive.

 

 

Вчора, 7 серпня, проекту був даний офіційний старт. Меморандум про співпрацю підписали голова Печерської РДА Сергій Мартинчук, куратор проекту, один з творців Пейзажної алеї Федір Баландін, а також автор ідеї, продюсер бренду Prima Maria Едуард Ахрамович.

 

«Ми здійснили колосальну організаційну роботу для того, аби розпочати цей амбітний соціально-культурний проект, який покликаний відкрити та максимально наблизити творчість видатної української художниці Марії Примаченко до людей. Його унікальність полягає в тому, що одна з вулиць Києва стане цілісним простором, в якому буде втілено фантастичний світ художниці. На арт-об’єкти перетворяться житлові будинки, офісні споруди, підземний перехід та практично всі елементи бульвару.   

 Ми залучили до проекту найкращу творчу команду, кураторів та митців, які свого часу створили Пейзажну алею, Федіра Баландіна та Костянтина Скритуцького. Ми підписали меморандум з Печерською райдержадміністрацією. І сьогодні, аби реалізувати цей масштабний задум ми закликаємо меценатів долучитись до створення грандіозного арт-об’єкту. Кожен, хто зробить благодійний внесок на облаштування бульвару зможе увіковічнити своє ім’я поруч з іменем видатної художниці», – зазначає автор ідеї Едуард Ахрамович.

 

В рамках проекту будуть створені 16 тематичних скульптурних композицій, 3 стилізовані тематичні арки, 2 вхідні скульптурні групи, декілька мистецьких стінописів на будівлях за мотивами картин М.Примаченко.

 

 

«Створення різноманітних об’єктів паблік-арту є поширеною світовою практикою. Тут лідерами є Нью-Йорк, Лондон, Берлін та Відень, проте для Києва – це ще зовсім новий досвід. А коли йдеться про перетворення цілої вулиці на справжній арт-простір за тематикою картин відомої художниці – це, взагалі, унікальна подія для всього міста та, навіть, для всієї країни, Фантастичні персонажі «зійдуть» з картин видатної мисткині та оселяться посеред міста, стануть його органічною частиною. Впевнений, що Prima Maria Art Boulevard стане справжньою окрасою міста та одним з найбільш популярних туристичних об’єктів», – говорить голова Печерської РДА Сергій Мартинчук.

 

Крім того, заплановане тематичне облаштування підземного переходу на перетині бульварів Марії Приймаченко та Лесі Українки, який прикрашатиме панно з мозаїки, а також встановлення меморіальної дошки та монументу М.Примаченко, де кожного року в День народження художниці 13 січня будуть вшановувати її пам’ять.