У Києві триває виставка Саші Прахової та Канта Кімура про вічність і час

21 лютого в галереї Bereznitsky Aesthetics відбулося відкриття проекту "From The Void" ("Із порожнечі"). Проект об'єднав творчість двох, здавалося б, несхожих митців — Саші Прахової, представниці старовинної київської династії Прахових, і німецького художника японського походження Канта Кімура. Обидва художники трактують людське існування як безодню, на дні якої нічого немає.

 

Канта Кімура

 

Канта Кімура — німецький художник японського походження, який займається абстрактним живописом. Отримавши європейську художню освіту в Академії мистецтв Берліна, він працює з ідеєю витворювання людиною самої себе з порожнечі.

 

Канта Кімура

Канта Кімура

 

Поняття Порожнечі є важливою складовою буддизму. Популярне в Японії вчення відбилося в абстрактних роботах Канта Кімура. Його техніка підкреслює особливу цінність миті. Істина відкривається спонтанно, коли розумієш, що краплі дощу і ти сам, по суті є одним й тим самим — частиною одного процесу, однієї реальності.

 

"Його роботи — це не просто опора на власні сили, вони підкріплені модерністською європейською традицією, яка і стала основою його візуальної мови", — коментує Андрій Сігунцов, куратор проекту.

 

Канта Кімура

 

Аналогічний цьому погляд Саші Прахової на світ. Вона надає неминущу цінність миттєвим відчуттям життя, у яких відобразилися вічність і час.

 

"Саша Прахова — остання представниця династії Прахових, пройшла дуже схожий етап становлення як художник, тільки в зворотному напрямку, — на схід. Будучи людиною європейської свідомості, вона свідомо відходить від традиційного розуміння живопису, додає каліграфічні візерунки, працює з тушшю і пером на полотні", — розповів куратор.

 

Канта Кімура


Вони об'єднані методологією роботи, а саме зверненням до теми порожнечі і часу, пошуками форм для відображення внутрішніх ефемерних станів людини.

 

Побачити проект можна до 7 березня 2017 року.