У Києві відбудеться презентація проекту “Відкритий Архів”

У четвер, 15 травня, о 19:00 у приміщенні Станції технічного обслуговування молоді та мистецтва (вул. Петрівська 30/34) відбудеться презентація проекту “Відкритий Архів”.

 

"Відкритий архів" – це інструмент довготривалого дослідження художніх практик, ініційований кураторами Лізаветою Герман та Марією Ланько спільно з художниками "Відкритої групи" на початку 2014 року. Розроблена в ході цього дослідження онлайн-платформа openarchive.com.ua ілюструє метод кураторської роботи авторів проекту й водночас представляє її проміжний результат – профайли художників із біографією, вибраними творами, текстами та іншою інформацією.

 

За словами кураторів, задум проекту виник у відповідь на запрошення "Відкритої групи" створити виставку в керованій ними галереї Detenpyla у Львові. З іншого боку, він також став логічним продовження їхнього попереднього зацікавлення ідеєю мистецького архіву як способу написання альтернативних історій українського мистецва.

 

Фінальна онлайн-версія “Відкритого архіву” має деревоподібну структуру, що наслідує характер практики “Відкритої групи”. Її учасники є активними творцями спільнот як на мікрорівні (власне в самій групі, що може мати необмежену кількість учасників й існувати автономно), так і на макро- (через самоорганізаційні практики у містах, де вони живуть, й місцях, де бувають). З іншого боку, це також спроба уникнути кураторського імперативу та дозволити художньому середовищу окреслити себе стихійно (або закономірно). Детальніше про проект можна дізнатися за посиланням.

 

 

Під час презентації куратори платформи у діалозі з Юрієм Білеєм, Павлом Ковачем та Євгеном Самборським ("Відкрита група") розповідатимуть про початкову ідею та хід дослідження, перші студійні подорожі до Ужгорода й Львова, а також про подальший перебіг проекту та можливі форми співпраці з різними спільнотами.

 

Також автори проекту запрошують до розмови про ідею мистецького архіву як такого, його можливих форм й стратегій в контексті українського художнього середовища. Як сьогодні конструюються критичні дискурси навколо культурної ідентичності окремих регіональних спільнот? Чому історія українського сучасного мистецтва досі знаходиться на периферії наукових інтересів та лишається надбанням усної народної творчості? Яка мистецька архівна база/бази потрібна сьогодні, аби створити цілісний, і, водночас, децентралізований наратив?

 

Перша публічна презентація та обговорення проекту відбулися в середині квітня в Центрі міської історії у Львові. Подальша географія проекту не обмежуватиметься Західною Україною.

Відкритий Архів є живим процесом, який не має передбачуваної або бажаної кінцевої точки.