У Києві відкриється виставка видатних художників-«шістдесятників»

6 липня в аукціонному домі «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4) відкриється виставка робіт українських художників-шістдесятників «Український андеграунд». У експозиції будуть представлені твори «неформальних академіків» з різних регіонів України – Києва, Одеси, Львова, Ужгорода.

 

Серед найвідоміших представників андеграунду, представлених на виставці, – Віктор Зарецький, Алла Горська, Ігор Григор’єв, Сергій Параджанов, Григорій Гавриленко, Федір Тетянич, Олександр Дубовик, Ернест Котков, Яким Левич, Роман Сельський, Валентин Хрущ, Станіслав Сичов та інші знакові митці.

 

 

Загальна кількість робіт, представлених у експозиції, – більше 40 творів. Це – живопис, графіка, скульптура, зібрані з приватних колекцій. Основу проекту складають витвори мистецтва 1960-1970-х років.

 

 

«У радянських країнах мистецтво андеграунду відрізнялось від західного – перше було проникнуте духом дисидентства. Деякі місцеві художники-шістдесятники відмовилися йти на компроміси з владою, яка нав’язувала їм академічний напрямок та ідеологічне, агітаційне мистецтво. По суті, все невизнане владою мистецтво вважалося андеграундом. Художники змушені були переховуватися, вести підпільну творчу та виставкову діяльність та, не дивлячись на це, вони не зрадили свободі власного духу, й залишили чималий спадок своїх неймовірно передових на той час творів», – розповідає куратор виставки, співвласник АД «Золотое Сечение» Михайло Василенко.

 

 

За словами Михайла Василенка, число українських колекціонерів, які захоплюються, досліджуюсь та купляють шедеври заборонених митців радянського часу з кожним роком зростає мінімум на 15-20%. Українськими пост-авангардистами активно захоплюються і західні колекціонери, цінуючи високий художній рівень робіт та автентичність українського неофіційного мистецтва.

 

 

До експозиції видано однойменний каталог, який можна придбати на виставці.

 

Виставка «Український андеграунд» буде відкрита до 28 липня 2017 року.